Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які пенсії по інвалідності очікувати українцям у червні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії по інвалідності

  У червні 2024 року розмір пенсій по інвалідності залишиться незмінними: для осіб з інвалідністю І групи – 2 760 гривень, для непрацюючих осіб з інвалідністю II і III груп – 2520 гривень, а для працюючих осіб з інвалідністю II і III груп — 2093 гривень. Постраждалі від Чорнобильської катастрофи та військові отримують значно вищі пенсійні виплати, які залежать від групи інвалідності та грошового забезпечення.

  4670_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

  Які пенсії по інвалідності очікувати у червні. Умови призначення та розміри пенсій по інвалідності визначені Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (статті 30 — 35).

  Пенсії по інвалідності призначаються людям з інвалідністю за наявності страхового стажу від 1 до 15 років. Необхідна тривалість страхового стажу залежить від віку, в якому встановлено інвалідність. Розмір пенсії по інвалідності обчислюється залежно від групи інвалідності у відсотках розміру пенсії за віком:

  100% пенсії за віком – особам з інвалідністю I групи;
  90% пенсії за віком – особам з інвалідністю II групи;
  50% пенсії за віком – особам з інвалідністю III групи.
  При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, зараховується період із дня встановлення інвалідності до досягнення віку 60 років.

  Мінімальні розміри пенсійних виплат по інвалідності у червні 2024 року

  Мінімальні розміри пенсійних виплат по інвалідності залишаться незмінними у червні 2024 року. Та становитимуть:

  для осіб з інвалідністю І групи – 2760 гривень;
  для непрацюючих осіб з інвалідністю II і III груп – 2520 гривень;
  для працюючих осіб з інвалідністю II і III груп – 2093 гривень.
  Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо заяву на призначення пенсії подано не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності. Якщо заяву на призначення пенсії подано пізніше – пенсія призначається з дня звернення за нею.

  Особливості нарахування пенсій по інвалідності через ЧАЕС

  Постраждалі від Чорнобильської катастрофи отримують вищі пенсійні виплати. Розмір пенсій для таких категорій встановлюється залежно від групи інвалідності:

  І група – 8 187 гривень;
  II група – 6 549 гривень;
  III група – 5 048 гривень;
  діти-інваліди – 5 048 гривень.
  Ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи отримують зовсім інші суми. Вони розраховуються на основі зарплати у зоні ЧАЕС між 1986 та 1990 роками або на п'ятикратній мінімальній зарплаті на 1 січня року нарахування:

  І група – 13 376 гривень;
  II група – 10 700 гривень;
  III група – 8 025 гривень.
  Пенсія по інвалідності для військових

  Пенсія по інвалідності для військових призначається у випадку каліцтва внаслідок служби або хвороби, спричиненої нею. Розмір таких пенсій залежить від відсотка грошового забезпечення:

  І група – 100% від грошового забезпечення;
  II група – 80%;
  III група – 60%.
  Таким чином, у червні 2024 року мінімальні розміри пенсійних виплат по інвалідності залишаться на рівні попередніх місяців. Незважаючи на економічні виклики та інфляційні процеси, уряд зберігає соціальні гарантії для людей з інвалідністю.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми