Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

З 1 червня перерахують пенсії працюючим пенсіонерам

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, перерахунок

  З 1 червня проведуть перерахунок виплат пенсіонерам, які працюють. Проте підвищать їх лише невеликій кількості українців.

  2435_98798.jpg (69.04 Kb)

  У 2024 році середня пенсія зросла на 400 грн, втім, більшість пенсіонерів отримують менш ніж 5 тис. грн на місяць. Водночас є і особлива категорія: суддям пенсії цього року підвищили в середньому на 4 тис. грн – до більш ніж 100 тис. грн на місяць.

  Що чекає на українців та на які пенсії можна розраховувати, читайте в матеріалі.

  Скільки грошей отримують українці на пенсії

  Середня пенсія з початку року зросла з 5,3 до 5,7 тис. грн (останні дані за квітень). Насправді ж середня пенсія не показує реальну картину. По-перше, виплати дуже різняться залежно від регіону. Якщо в Києві пенсіонери в середньому отримують 7848 грн, то в Тернопільській області – всього 4399 грн.

  Як видно на графіку, із загальної кількості пенсіонерів (10,1 млн) найбільша кількість отримує до 3000 грн (2,72 млн осіб, або 26,84%). Ще 17,2% пенсіонерів (1,7 млн осіб) отримують пенсію від 3 до 4 тис. грн. Тобто 44% пенсіонерів мають пенсію в розмірі до 4 тис. грн.

  Якщо ж врахувати і тих, хто отримує до 5 тис. грн, то таку виплату отримують 62,6% українців на пенсії.

  Тобто більшість українських пенсіонерів не мають середньої пенсії в 5,7 тис. грн. Її вираховують як середню арифметичну, а не середню медіанну. Другий показник вказував би на те, яку пенсію отримують більшість українців. І ця цифра була би значно меншою за 5,7 тис. грн.

  Після реформ серед цивільних пенсіонерів залишилась всього одна група щасливчиків, яких загальна пенсійна формула не стосується, – судді. З початку року їхня виплата зросла на 4 037 і досягла в середньому 103 874 грн. Для решти пенсіонерів це недосяжна виплата, адже яка б зарплата не була, максимальна пенсія – 10 прожиткових мінімумів. Зараз це 23 610 грн.

  Для суддів це обмеження не діє, їхню пенсію розраховують за особливою формулою. Якщо для звичайного українця в результаті розрахунку коефіцієнт заміщення (тобто той відсоток від звичної зарплати, який можна отримувати на пенсії) складає менше 30%, то для судді з 35 роками стажу – 80%.

  Насправді ж проблема пенсійної системи полягає не у високих пенсіях для суддів і невигідній формулі для пересічних українців. Є три величезні проблеми, без вирішення яких домогтись відчутного збільшення пенсій не вдасться:

  критичне співвідношення пенсіонерів до тих, хто працює (один до одного). Для високої пенсії в Україні має бути значно більше тих, хто отримує білу зарплату і платить з неї внески. Наприклад, щоби збільшити середню пенсію до рівня близько 12 тис. грн, кількість тих, хто працює, має вирости вдвічі. Ще один варіант: покрити зростання пенсій частково збільшенням кількості нових робочих місць, частково – детінізацією та зростанням зарплат.
  низький рівень офіційних зарплат та тіньова зайнятість. Українці платять із зарплат 22% єдиного соцвнеску (ЄСВ). У Пенсійний фонд із зарплати направляють всього 19,19%. Згідно з даними ПФУ, середня зарплата за березень цього року (найсвіжіша цифра) – 15 433 грн. З них на пенсії в середньому направляють 2 961,5 грн. Щоби забезпечити пенсію розміром, наприклад, в 10 тис. грн, з нинішнім розміром ЄСВ та співвідношенням тих, хто працює, до пенсіонерів, середня зарплата має бути на рівні 52 110 грн.
  відсутність накопичувальних пенсій і умов для їх запровадження. Щоби в Україні запрацювали накопичувальні пенсійні фонди, мають бути надійні та стабільні умови для інвестування, фондовий ринок, помірна інфляція тощо.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми