Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Пенсій не буде: українцям порадили самостійно відкладати на старість

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Дар'я Марчак зазначила, що виплати за солідарною системою будуть, але суми будуть невеликі.

  8883_98798.jpg (69.04 Kb)

  Україна не може платити своїм громадянам високі пенсії, тому українцям радять самостійно відкладати собі на старість. Причина криється в затяжній демографічній кризі.

  Заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак розповіла, що українці отримуватимуть пенсії за солідарною системою, але суми виплат будуть невеликими.

  "Солідарні пенсії будуть, це гарантія від держави. Але солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах - це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона збирає все життя", - заявила чиновниця в ефірі "Еспресо".

  Вона нагадала, що в Україні має бути трирівнева пенсійна система, де солідарна лише гарантована державою частина.

  "Нам потрібно починати роботу над запровадженням загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи, тому що демографічна ситуація в нас уже зараз дуже критична. У нас сьогодні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера. Надалі ситуація, найімовірніше, буде погіршуватися", - пояснила Марчак.

  У зв'язку з цим українцям рекомендували відкладати кошти на пенсію і працювати доти, доки це буде можливо.

  "Тому перше - здійснювати накопичення для самого себе, навіть поки немає ще накопичувальної обов'язкової системи, накопичувати на свій рахунок. Друге - ми маємо бути країною активного довголіття. Тобто ми маємо бути зацікавлені і маємо бути здатні працювати так довго, як ми зможемо. Загальний пенсійний вік в Україні сьогодні коливається від 60 років до 65. Часто буває ситуація, коли люди достроково виходять на пенсію. Але, як суспільство, ми маємо готуватися до того, що кожен із нас заробляє собі на життя, активний економічно, соціально, так довго, як може, і виходить на пенсію тоді, коли фізично не може себе забезпечувати", - підсумувала заступниця міністра.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми