Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яка сьогодні ситуація на ринку праці в Україні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок праці

    В Україні склалася аномальна ситуація на ринку праці. Співвідношення вакансій та резюме наближається один до одного. Частина роботодавців не має можливості найняти співробітників на відкриті вакансії.

    4277_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Про це йдеться у матеріалі, який незабаром буде опубліковано. Наприклад, на майданчику robota.ua в травні 2021-го кількість активних кандидатів досягала 93-95 тис. А у травні 2024-го – всього близько 49 тис.

    Сайт також показує кількість нових вакансій. У травні цього року – близько 26,8 тис. У травні 2021-го було 26,2 тис. нових вакансій.

    Тобто зараз кількість пропозицій про роботу перевищила показники до повномасштабної війни. А кількість резюме навпаки знизилася майже вдвічі. На графіку можна побачити, як змінювалось співвідношення нових вакансій та активних резюме.

    Конкурент robota.ua – сайт work.ua фіксує кількість нових за тиждень вакансій та резюме. 7 травня це співвідношення було на рівні 62,5 тис. вакансій на 67,2 тис. резюме. Це майже один до одного: у такій ситуації не всі роботодавці зможуть знайти собі працівників. У травні 2021-го, за даними цього майданчика, на 43,4 тис. вакансій було 71 тис. резюме.

    Ця статистика також підтверджує: кількість вакансій вже перевищила рівень до повномасштабної війни. А кількість резюме значно зменшилась. У НБУ пояснюють: у деяких сферах на одну відкриту вакансію припадає в середньому менше одного резюме. Тобто деякі компанії взагалі не можуть знайти співробітників.

    Для тих, хто шукає роботу, дефіцит кадрів надав кілька можливостей: по-перше, роботодавці, щоби втримати працівників, вимушені підвищувати зарплати. По-друге, стало значно легше знайти роботу після звільнення.

    Однак значно більше від такої ситуації недоліків. Сповільнюються темпи відновлення країни, через дефіцит кадрів не може повноцінно розвиватись бізнес. Впливає це і на якість послуг. Наприклад, Київський метрополітен заявив, що змушений збільшити інтервал руху потягів (на 1 хвилину) у міжпікові години та на 45 секунд – у період піків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми