Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як живе ринок праці України сьогодні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок праці

  В Україні співвідношення кількості резюме та вакансій досягло рекордної позначки. У популярних кадрових порталах за три роки вдвічі зменшилася кількість розміщених резюме, кількість вакансій зараз перебуває на рівні до повномасштабної війни.

  8084_1464708.jpg (68.72 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі. Для тих, хто шукає роботу, дефіцит кадрів надав кілька можливостей: по-перше, роботодавці, щоби втримати працівників, вимушені підвищувати зарплати. По-друге, стало значно легше знайти роботу після звільнення.

  Наприклад, на майданчику robota.ua в травні 2021-го кількість активних кандидатів досягала 93-95 тис. А у травні 2024-го – всього близько 49 тис. Сайт також показує кількість нових вакансій. У травні цього року – близько 26,8 тис. У травні 2021-го було максимум 26,2 тис. нових вакансій.

  Тобто зараз кількість пропозицій про роботу перевищила показники до повномасштабної війни. А кількість резюме навпаки знизилася майже вдвічі. На графіку можна побачити, як змінювалось співвідношення нових вакансій та активних резюме.

  Конкурент robota.ua – сайт work.ua фіксує кількість нових за тиждень вакансій та резюме. 7 травня це співвідношення було на рівні 62,5 тис. вакансій на 67,2 тис. резюме. Це майже один до одного: у такій ситуації далеко не всі роботодавці зможуть знайти собі працівників. У травні 2021-го, за даними цього майданчика, на 43,4 тис. вакансій було 71 тис. резюме.

  Ця статистика також підтверджує: кількість вакансій вже перевищила рівень до повномасштабної війни. А кількість резюме значно зменшилась. У НБУ пояснюють: у деяких сферах на одну відкриту вакансію припадає в середньому менше одного резюме. Тобто деякі компанії взагалі не можуть знайти співробітників.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми