Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні жінки активно освоюють "чоловічі" професії

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок праці

    В Україні жінки активно освоюють професії, що традиційно вважалися "чоловічими", через мобілізацію чоловіків і нестачу кадрів. Завдяки новим технологічним рішенням, вони можуть ефективно виконувати фізично важкі завдання і працевлаштовуватися в різних галузях.

    5363_26_main-v1717698873.jpg (35.5 Kb)

    Про це голова правління фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, голова Всеукраїнської профспілки Наталія Землянська у коментарі 24 Каналу. Війна в Україні суттєво змінила ринок праці, що привело до значного збільшення кількості жінок, які обирають професії, традиційно вважані "чоловічими".

    У період з січня по травень 2024 року серед понад 335 тисяч осіб, які користувалися послугами служби зайнятості, 77% становили жінки. Для порівняння, до початку повномасштабного вторгнення цей показник складав приблизно 55%.

    Зокрема, через мобілізацію і нестачу чоловічих кадрів, виникають труднощі з укомплектуванням вакансій за традиційно "чоловічими" професіями, такими як будівельники, електрогазозварники, слюсарі, електромонтери та водії. Транспортні компанії звернулися до уряду з проханням допомогти у підготовці жінок до професії водія, оскільки на сайтах з пошуку роботи розміщені сотні вакансій для водіїв різних категорій та спеціалізацій: від таксистів до водіїв міжнародних перевезень.

    "У зв'язку з мобілізацією виникають труднощі з укомплектуванням вакансій за традиційно "чоловічими" професіями – будівельники, електрогазозварники, слюсарі, електромонтери, водії, і саме жінки в умовах війни посідають ці вакансії. Це сприяє розширенню гендерних ролей і змінює суспільні уявлення про можливості жінок у робочій сфері", – розповіла Землянська.

    Роботодавці, відчуваючи гостру потребу в працівниках, створюють технологічні рішення, що полегшують виконання фізично важких завдань, аби жінки могли ефективніше виконувати роботу. Наталія Землянська зазначає, що з другого півріччя 2023 року спостерігається тенденція до зростання кількості жінок, які обирають для навчання професії, що традиційно вважалися "чоловічими". Популярні напрямки включають машиністів насосних установок, машиністів кранів, слюсарів з механоскладальних робіт, операторів верстатів із програмним керуванням та водіїв тролейбусів.

    "Можу сказати, що попит у жінок на традиційно 'чоловічі' професії дуже високий. Так, наприклад, протягом тижня після того, як Київський метрополітен опублікував оголошення про набір жінок, вони отримали 450 заявок на близько 30 можливих місць," – повідомила Землянська.

    Протягом перших п'яти місяців 2024 року кількість працевлаштованих жінок зросла з 45 100 до 47 800 осіб, що становить збільшення на 5,9%. Крім того, кількість жінок, які проходили професійне навчання, зросла з 9 700 до 16 900 осіб, що є збільшенням на 75,3%.

    Для допомоги жінкам у здобутті нових професій, Державна служба зайнятості надає ваучери на навчання. Вони дозволяють безкоштовно пройти навчання в освітніх установах або у роботодавця за обраною професією чи спеціальністю.

    Міністерство економіки затвердило перелік зі 124 спеціальностей, до яких входять IT-технології, будівництво, транспорт, промисловість, медицина та залізничні спеціальності. Це дає жінкам широкий вибір професій для навчання і працевлаштування.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми