Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Поляки кличуть українців на роботу

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота, Польща

    Багато українських біженців полишили Польщу заради заробітків у інших країнах, через це в цій країні виник дефіцит робочих рук у цій країні. Найгостріше це відчувається у виробництві, сільському господарстві, будівництві та в логістиці. На такій роботі не обов’язково знати мову, а українцям пропонують в середньому до 7 тис. злотих (близько 70 тис. грн).

    0586_71937.jpg (80.4 Kb)

    Про це повідомила директорка рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк. За її даними, у Польщі перебуває понад 950 тисяч біженців з України – дехто з них досі не знайшов роботу, пише "Мінфін".

    Також вона зазначила те, що польскі роботодавці стикаються зі складнощами у підборі персоналу з українців. На це впливають два чинники:

    українці почали частіше їхати на заробітки до країн Західної Європи через вищу оплату праці;
    українські чоловіки не можуть виїжджати за кордон на роботу.
    "Найчастіше українцям пропонують просту фізичну роботу, де не обов’язково знати польську мову. За неї платять в середньому 6-7 тис. злотих брутто (60,1-70,2 тис. грн). Але зараз за рахунок додаткових годин та премій зарплата на деяких вакансіях може сягати 8−9 тис. злотих брутто (80,2-90,2 тис.)", – зазначає Семенюк.

    Варто зазначити, що з 1 липня у Польщі підвищили мінімальну ставку, завдяки чому зарплата в середньому може збільшитися на 300 злотих брутто (3 тис. грн).

    Де пропонують найбільше роботи

    За її словами найбільший кадровий голод в Польщі наразі в агросекторі та будівельній сфері – де найчастіше працювали українці. "Польські фермери скаржаться, що цьогоріч мають потребу у сезонних працівниках на 20% вищу, ніж торік, але людей на роботу знайти надзвичайно складно", – стверджують у EWL.

    Також в Польщі почався сезон розпродажів, тому зараз багато роботи є на логістичних складах і в e-commerce: комплектація різних товарів, пакування одягу, посилок тощо. Крім того, багато вакансій – на підприємствах харчової і переробної промисловості (виробництво консервів, переробки риби і морепродуктів), а також у машинобудівній галузі.

    Українці, що володіють польською мовою на комунікативному рівні можуть знайти роботу у сфері послуг та готельному бізнесі. За її словами, є випадки коли українці після приїзду до Польщі розпочали свою кар'єру з простої фізичної роботи на підприємствах чи складах, а зараз вже відкрили власний бізнес.

    "У Польщі розповсюджені ситуації, коли ще до повномасштабного вторгнення українці приїжджали працювати на заводах чи на складах, де вони отримували досвід і опановували мову. Через певний час вони отримували підвищення до керівника або координатора, а потім переходили у компанії на посади відповідно до своєї української освіти. Така можливість існує і зараз", — каже Семенюк.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми