Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Гетманцев пропонує збільшити МЗП і прожитковий мінімум

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: мінімалка, Гетманцев

    Уряд у Бюджетній декларації на 2025−2027 рр. пропонує відмовитися від підвищення мінімалки та прожиткового мінімуму, попри те, що саме від цих показників залежать розміри соцвиплат.

    0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Згідно з планами, мінімальну заробітну плану (МЗП) планують залишити на рівні 8000 грн, а прожитковий мінімум для працездатних — 3028 грн.

    Натомість голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив про подачу ним пропозицій до Бюджетної декларації на 2025−2027 рр. Серед іншого, урядовець пропонує все ж збільшити МЗП.

    Що пропонує змінити Гетманцев?

    «Не можу підтримати пропозиції Кабінету Міністрів України щодо встановлення розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на 2025−2027 роки на рівні 2024 року»,-йдеться у документі.

    Обґрунтовує свою незгоду Гетманцев тим, що з урахуванням прогнозу щодо індексу споживчих цін це означатиме, що «зазначені стандарти та гарантії у реальному вимірі у наступні три роки скоротяться більш ніж на 30%».

    Наслідки. За його словами, замороження соціальних стандартів та гарантій на три роки призведе до поглиблення і так значного розриву у доходах населення (насамперед працюючого) з державами ЄС, поставить під сумнів реалізацію завдання щодо повернення в Україну біженців, а відкриття після завершення війни кордонів для вільного через них пересування стимулюватиме подальший відтік трудових ресурсів за межі України.

    Також пропонується переглянути зміни ВВП на 2025 рік у розмірі 2,7% і номінального ВВП у розмірі 8 466 млрд грн.

    Третя пропозиція стосується частини «Державна політика у сфері національної безпеки і оборони». Гетманцев вважає за доцільне розглянути можливість зміни видатків державного бюджету на середньостроковий період на безпеку і оборону у таких розмірах:

    на 2025 рік — у сумі 2 826,8 млрд грн;
    на 2026 рік — 1 526,8 млрд грн;
    на 2027 рік —1 032,8 млрд грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми