Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні хочуть змінити пенсійну систему

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: пенсійна система, зміни

    В українській державі хочуть запровадити професійну накопичувальну пенсійну систему, поділилася міністр.

    0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Пенсії в Україні можуть нараховувати інакше - в Кабміні хочуть запровадити накопичувальне пенсійне забезпечення, і відповідний проєкт закону (№9212) з Верховної Ради повернули на доопрацювання, а згодом уряд вніс у нього рекомендовані правки. Законопроєкт щодо пенсій можуть бути внесені у парламент у вересні.

    Урядовці комплексно підійшли до законопроєкту, оскільки має бути ціла система компонентів, а окремий складник не працюватиме, розповіла міністр соцполітики Оксана Жолнович в інтерв’ю "Укрінформу". Чиновниця додала, що пенсійна система України, як і багатьох інших держав, передбачає кілька компонентів:

    обов'язкову накопичувальну;
    добровільну накопичувальну;
    солідарну.
    Жолнович додала, що в нашій країні ще хочуть запровадити професійну накопичувальну систему.

    "Тепер ми проєктуємо систему, яка враховуватиме два критерії: кількість років, які людина відпрацювала, і кількість внесків, які людина кожного місяця сплачувала. Це конвертуватиметься у певну кількість балів. Відповідно вартість кожного бала дорівнюватиме 30% від середньої заробітної плати в конкретному році", - сказала міністерка.

    За її словами, якщо людина працювала 35 років й кожного місяця отримували таку середню зарплату, якою вона тоді була, то у солідарній пенсійній системі може сподіватися на отримання не менше 30% від заробленої суми.

    "Крім того, виводимо гарантію, якщо ви пропрацювали мінімум 15 років і зайшли в пенсійну систему, то точно маєте право на 30% від мінімальної заробітної плати в тому році. Сукупно це дасть заміщення тільки в солідарній пенсійній системі на рівні 40% від заробітку людини. Водночас солідарний внесок у пенсійну систему становить 18%, а ми повертаємо 40%. Це приріст у два рази - жоден банк такого приросту не дає", - додала член уряду.

    Ще Жолнович сказала, що влада планує запровадити професійні накопичення з 2026 року. "Під це вже розроблений відповідний законопроєкт. Таке накопичення буде збалансоване зменшенням податкового навантаження на роботодавця. Тоді людина зможе накопичити ще щонайменше 20% свого заробітку впродовж життя. І це вже разом становитиме 60%", - підкреслила вона.

    Міністерка сказала, що в Кабміні законопроєкти щодо пенсій планують внести вже наступного місяця. "Очевидно, їх доведеться пропрацювати з депутатами. У найкращому разі, ми зможемо їх ухвалити на початку 2025 року. Потім знадобиться час на IT-рішення: нам дуже важливо уникнути залучення великої кількості ручної роботи. Це все має бути прозоро, зрозуміло й оцифровано. Сподіваюсь, що з 2026 року системи почнуть працювати", - поділилася співбесідниця.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми