Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Частині українців підвищать пенсії

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, доплата

    В Україні особам віком понад 80 років, чия пенсія не досягає 10 340 гривень, встановлюється доплата в розмірі до 570 гривень. Вперше такі доплати були запроваджені в 2020 році (тоді їх розмір становив 500 гривень).

    04_98798.jpg (69.04 Kb)

    Про це йдеться в публікації видання "На пенсії". Правила нарахування мінімальної пенсії і доплати за стаж дійсно змінилися. До 1 жовтня 2011 року достатньо було мати 20 років стажу жінкам і 25 років чоловікам. А сьогодні повним стажем вважається 30 років для жінок і 35 років для чоловіків. Однак тим, хто пішов на пенсію до вказаної дати, правила не змінювали і розмір пенсії не зменшували.

    "Втім, останніми роками уряд почав встановлювати додаткові доплати до пенсії саме тим, хто має не менше 30 і 35 років стажу для жінок і чоловіків відповідно. Наприклад, з 1 березня 2024 року особам віком понад 65 років, які не працюють і мають 30 або 35 років стажу, пенсія встановлюється в розмірі не меншому за 3370 гривень. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів №185 від 23 лютого 2024 року", – йдеться в публікації.

    Які пенсії отримують українці?

    Середня пенсія в Україні зросла за останні три місяці приблизно на 73 грн, до 5816 грн. У січні 2024-го українці в середньому отримували 5385 грн. Якщо ж рахувати зміну розміру пенсії за весь час повномасштабної війни, то виплати зросли з 3991 до 5816 грн. Йдеться саме про середній показник. Зростання відбулось на рівні 45,7%, тоді як кумулятивний рівень інфляції за цей період склав 35,5%. Тобто зростання середньої пенсії мало б компенсувати подорожчання товарів та послуг.

    Однак мінімальна пенсія з січня 2022-го зросла з 1934 до 2361 грн. Тобто на 22%. Отже, індексація мінімальної пенсії не дозволила навіть компенсувати інфляцію. А ті, хто отримує мінімальну виплату, втратили найбільше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми