Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що відомо про статки новопризначених міністрів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нові міністри, статки

    В Україні 5 вересня з'явилась ціла низка нових міністрів. Кабінет міністрів оновився, а серед звільнених є й ті політики, що працювали в уряді впродовж п'яти років. Про те, як змінився майновий стан звільнених міністрів і що відомо про статки нових урядовців, – читайте в матеріалі.

    1044_8c55dba795856b4ced83ec07d0b3c8.jpg (28.02 Kb)

    Світлана Гринчук, міністерка захисту довкілля та природних ресурсів. Живе у величезній квартирі колишнього чоловіка

    Світлана Гринчук майже все професійне життя будувала кар'єру в уряді. Її перша публічна декларація – за 2015-й. Уже тоді вона працювала директором Департаменту з питань зміни клімату й захисту озонового шару в Міністерстві екології та природних ресурсів (назва змінилась). У 2021-му вона стала заступницею міністра з питань євроінтеграції.

    У вересні 2023 року її призначили на посаду заступниці міністра енергетики України. Повернення в "рідне" міністерство з підвищенням до посади міністра – логічне рішення, впевнені в "Слузі народу".

    Колишній чоловік Гринчук В'ячеслав разом з її подругою Катериною Пампуряк (судячи зі спільних фото в соцмережах) створили громадську організацію "Офіс незалежних екологів" та заснували профільне екологічне видання Greenpost.

    Згідно з декларацією, Гринчук розлучилася з чоловіком, але продовжує жити в його квартирі. Щоправда, площа житла у 244,5 квадрата дозволяє комфортно жити і не як подружжя. Судячи з декларації, за останні кілька років матеріальний стан Гринчук погіршився. Вона продала дві машини, а її зарплата (враховується тільки заробіток як держслужбовця) значно скоротилася.

    Андрій Сибіга, голова МЗС. Помилка в декларації та колись висока зарплата посла

    Андрій Сибіга – кар'єрний дипломат. Працювати ще наприкінці 90-х він починав у МЗС. Був послом України в Туреччині, а у 2021-му доєднався до команди Офісу президента. У 2024-му його відправили на роботу в МЗС першим заступником міністра начебто для підсилення команди тоді ще чинного міністра Дмитра Кулеби.

    Працюючи послом, Сибіга заробляв у чотири рази більше, ніж на посаді в Офісі президента. Річ у тому, що посол отримує компенсацію за постійне перебування у відрядженні, що дозволяє суттєво збільшити розмір заробітної плати.

    Сибіга, ймовірно, припустився помилки у декларації. Вивчили документи за кілька років і виявили, що у 2020-му він декларував квартиру своєї дружини площею 60 квадратів, яку було куплено 29 листопада 1999 року в Тернополі. А вже з наступного року квартиру такою ж площею та з тією ж датою покупки вже "перенесли" з Тернополя в Київ. Ймовірно, дипломат, заповнюючи документи, переплутав назву міст.

    Зарплати дипломату, ймовірно, не вистачає. За останні кілька років його готівкові заощадження скоротилися на 16 тис. доларів.

    Герман Сметанін, міністр з питань стратегічних галузей промисловості. Мільйон готівкою та оренда величезної квартири

    Герман Сметанін – один із наймолодших міністрів. Йому 31, і він молодший за 33-річного віцепрем'єра Михайла Федорова. Хоча побити рекорд останнього у Сметаніна не вийшло. Коли Михайло став міністром, йому було всього 28 років.

    Попри молодий вік, Сметанін встиг побудувати кар'єру в оборонній промисловості. Його перша декларація в реєстрі НАЗК датована 2016-м, тоді Герман Сметанін працював головним конструктором на "Львівському бронетанковому заводі".

    У 2023-му Сметанін став генеральним директором "Українська оборонна промисловість". До цього працював на заводі ім. Малишева на керівних посадах. Дохід менеджера після працевлаштування в уряді значно знизиться. Минулого року, з урахуванням зарплати в "Українській оборонній промисловості" й на заводі Малишева, він у середньому отримував 413,8 тис. грн. Українські міністри в кращому випадку отримують близько 90 тис. грн.

    Микола Точицький, міністр культури та інформаційної політики. Кадровий дипломат

    Миколу Точицького в уряд делегують з Офісу президента. Майже три роки, з 2021-го до 2024-го, він працював заступником голови МЗС, цього року його забрали на Банкову. Однак незабаром можуть повернути в Кабмін уже як міністра культури та інформполітики. Точицький – кар'єрний дипломат. До 2021-го він працював послом у Бельгії та Люксембурзі.

    Ірину Верещук звільнено з посади віцепрем'єра

    До роботи в уряді була народною депутаткою, тож заповнювала декларації і до 2021-го, тобто до свого призначення в Кабмін. Співрозмовники в "Слузі народу" кажуть, що Верещук в Офісі президента цінують: вона має високу працездатність, лояльний член команди і при тому не потрапляла в корупційні скандали.

    Чоловік Верещук працює в спецпідрозділі СБУ. Його середня місячна зарплата за минулий рік у військовій частині Е6117 – 146 тис. грн. За час роботи в уряді родина Верещук продала значну кількість нерухомості, разом з тим накопичила значні заощадження в готівці.

    Денис Малюська та Дмитро Кулеба

    Денис Малюська за час роботи міністром юстиції не змінив машину та з урахуванням інфляції не покращив свій дохід. У 2022-му дружина Малюськи орендувала квартиру в Німеччині.

    Дмитро Кулеба має значний досвід роботи в МЗС. При тому в 2018-му, працюючи представником України при Раді Європи, заробляв значно більше, ніж коли був головою МЗС. У своїй останній декларації він також вказав співмешканку Світлану Павелецьку. Вона успішна видавчиня, до цього працювала в "1+1 медіа".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми