Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яка зараз ситуація на українському ринку праці

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок праці

    Наразі найбільший попит на українському ринку праці зафіксований на комп’ютерних та електричних інженерів.

    8084_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Про це свідчать результати дослідження «Ринок праці інженерів та робітників з професійно-технічною освітою», яке провели експерти Київської школи економіки.

    Брак кандидатів — найбільша проблема набору працівників, особливо серед інженерних та кваліфікованих робітничих професій, сказано в дослідженні.

    Попит на технічних фахівців на ринку праці
    Найбільше інженерів шукали в галузі промисловості та ІТ. Інженери та робітники з професійно-технічною освітою складають 10% і 22% всіх вакансій у вибраних галузях відповідно.

    Перелік найбільш затребуваних інженерів:
    System/Network Administrator;
    Інженер-конструктор;
    Інженер-енергетик та головний енергетик;
    Інженер;
    Full-stack developer;
    DevOps;
    Інженер-електронік;
    Інженер-програміст.

    Найбільше інженерів шукають в Києві, Дніпропетровській та Львівській областях. Найбільший запит зараз на інженерів зі знаннями комп’ютреної та електричної інженерії.
    За прогнозом аналітиків, за 5 років зросте затребуваність інженерів із знаннями механічної інженерії, а також ШІ, великі дані та кібербезпека.
    «Брак програмістів із специфічними галузевими знаннями у промисловості та обороні виділяється як проблема також і в Україні», — сказано в дослідженні.

    Частка безробітних
    Найбільше безробітних серед класичних інженерних спеціальностей у віці — старше 35 років. Це може бути однією з цільових груп для навчання.

    Інакша ситуація серед інженерів у сфері комп’ютеризації. Значно більша частка безробітних серед молоді (18−34 роки). Це потенційна група для програм з підвищення кваліфікації серед цієї категорії інженерів.
    Також у таких сферах як інженерні професії та кваліфіковані технічні робітники зайнятість жінок ще менше: у таких секторах, як будівництво, добувна промисловість, сільське господарство, енергетиці (від 17 до 35%).
    Нагадаємо, щоб допомогти бізнесу розв’язати проблему нестачі кадрів, Мінекономіки та Державна служба зайнятості працюють над посиленням в 5−10 разів потенціалу центрів профтехосвіти, які готують фахівців на запит роботодавців.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми