Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яка зарплата цілком влаштує українців: опитування

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, зарплата

    За рік найважливіші критерії при виборі роботодавця майже не змінилися для більшості українців. Першим і найголовнішим залишається розмір зарплати — цей параметр є ключовим при виборі вакансії для 85% пошукачів (порівняно з 80% у 2023 році).

    0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це свідчить опитування, проведене robota.ua серед українців різного рівня кваліфікації, віку, статусу та професійного спрямування щодо того, якими є їхні пріоритети при працевлаштуванні та чого вони очікують від роботодавців.

    Інші критерії грають приблизно однакову роль для кандидатів, а головними серед них є гнучкий графік роботи (43%), можливість кар’єрного зростання (41%), прозорість працевлаштування (40%) і можливість працювати віддалено (33%).

    Яку зарплату просять

    Фінансові запити українців очікувано виросли порівняно з минулим роком.

    Найбільшу кількість кандидатів по всій Україні (30%) цілком влаштує зарплата в розмірі від 25 000 до 40 000 гривень.
    Чверть пошукачів (24%) погодяться на винагороду в розмірі від 15 000 до 25 000 гривень.
    А от п’ята частина респондентів (20%) претендують на рівень зарплати понад 55 000 гривень.
    18% фахівців розглянуть усі вакансії в діапазоні від 20 000 до 55 000 гривень.
    Ще 9% респондентів цілком комфортним доходом вважають зарплату від 10 000 до 15 000 гривень.

    Який формат роботи шукають

    Ринок праці постійно трансформується, і з кожним роком все більшу роль відіграє можливість працювати дистанційно. Але в цьому питанні думки українців розділилися — для однієї чверті опитаних цей фактор є дуже важливим, а для іншої чверті респондентів віддалений формат роботи взагалі не є принциповим. Решта фахівців більшою чи меншою мірою визнають, що можливість працювати дистанційно може бути тим критерієм, що впливає на їхнє рішення про працевлаштування.

    Інші фактори при пошуку роботи

    У 2024 році, як і рік тому, розмір компанії не грає для пошукачів ключову роль — 47,3% опитаних чесно сказали, що цей фактор не має жодного значення (головне — щоб добре платили), а ще 11,1% зазначили, що їм складно відповісти. Однак переважна більшість тих фахівців, які беруть до уваги розмір компанії, воліли б працювати в організації середнього розміру (13,3%), великій міжнародній корпорації (12,4%) або великій національній компанії (10,7%). І лише 5% українців надали б перевагу маленьким проєктам — 4,3% хотіли б стати частиною невеликої фірми (ФОП/ПП), а 0,8% готові доєднатися до стартапу.

    Уподобання пошукачів щодо місця пошуку роботи залишаються незмінними — безумовними лідерами є job-сайти, на яких шукають вакансії 88% респондентів. Рідше кандидати звертаються до соцмереж (34%) і офіційних сайтів компаній (28%). А от фриланс-майданчиками українці майже не користуються — лише 4% опитаних фахівців найчастіше шукають роботу саме там.

    Проблеми

    Основні проблеми, з якими стикаються українці під час пошуку роботи, залишаються незмінними. Найскладнішими викликами для спеціалістів є пошук вакансії з гідним рівнем зарплати (так вважають 31% фахівців) і пошук посади, що відповідає компетенціям (23%).

    Сьогодні, порівняно з 2023 роком, пошукачі частіше скаржаться на упередженість роботодавців щодо статі або віку — це є найбільшою проблемою під час працевлаштування для 16% кандидатів. Серед інших труднощів респонденти зазначають складність пошуку роботи поряд з домом (12%), затягнутість процесу (8%) і часті відмови роботодавців (7%).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми