Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Коли буде відомий точний розмір індексації пенсій: назвали дату

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, індексація

    В Україні 2025-го можуть заморозити мінімальні пенсії, проте орієнтовно на 17% можлива індексація. Точний розмір буде відомий лише наступного року.

    04_98798.jpg (69.04 Kb)

    Про це йдеться у матеріалі. "Усі індексації були проведені в березні 2023-го, у березні 2024-го і будуть проведені в березні 2025 року щодо пенсій", – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції. Щорічна індексація пенсії – чи не єдиний відносно дієвий механізм осучаснення виплат. Однак цього механізму не достатньо, щоб не допустити "застарівання" виплат.

    Точний розмір індексації буде відомий тільки наступного року (ближче до березня), коли офіційна статистика підрахує динаміку зарплат та інфляцію. Нагадаємо, що розмір індексації становить суму половини від річної інфляції та половину від динаміки зростання зарплат за останні три роки.

    Згідно з оцінками НБУ, інфляція у 2024-му буде на рівні 8,5%. Тобто половина – 4,25%. Водночас середня за три роки динаміка зарплат дорівнюватиме 12,7%. Отже, в сумі в Україні індексація у 2025-му може бути на рівні близько 16,95%. Варто зазначити, що це дуже приблизні розрахунки. Навіть у Мінсоцполітики інколи помиляються, намагаючись спрогнозувати розмір майбутньої індексації.

    Важливо зазначити, що підвищувати будуть "голу пенсію", тобто розмір виплати без всіх можливих надбавок. Наприклад, якщо вам 66 років і ви виконали вимоги щодо стажу, мінімальний розмір пенсії для вас становить 3200 грн (40% мінімальної зарплати). Притому та пенсія, яка вам розрахована за формулою, може бути значно нижчою, наприклад 3000 грн.

    Під час індексації на 16,95% (це приблизний показник) підвищуватимуть не ту пенсію, яку ви отримуєте (3200 грн), а ту, на яку ви заробили за формулою (3000 грн). Отже, розмір прибавки сягатиме 508 грн, а як результат, після індексації замість 3200 ви отримуватимете 3508 грн. Тобто фактична ваша пенсія зросте на 9,6% (на 308 грн).

    Які пенсії отримують українці

    Частина українців отримують пенсію, розмір якої нижчий за мінімальну. Йдеться про 67,5 тис. українців, які в середньому отримують 1,4 тис. грн. Це ті українці, які не мають необхідного стажу для отримання пенсії за віком. Мінімальну пенсію в 2361 грн отримують 283 тис. українців на заслуженому відпочинку.

    Серед пенсіонерів близько 2,7 млн тих, хто продовжує працювати. Вони в середньому отримують виплату в розмірі 6 тис. грн. Всього пенсію отримують 10,1 млн осіб. З них найбільша кількість (2,6 млн) отримує пенсію до 3 тис. грн. Ще 1,7 млн осіб отримують від 3 тис. до 4 тис. грн. Від 4 тис. до 5 тис. грн отримують 1,8 млн українців.

    Отже, більшість українців на заслуженому відпочинку отримують виплати в розмірі до 5 тис. грн. Високі пенсії (від 10 тис. грн) отримують 1,2 млн пенсіонерів.

    Зазначимо, ефективна пенсійна система може надати можливість працівнику отримувати на заслуженому відпочинку близько 60% звичного доходу. Міжнародна організація праці рекомендує: мінімальний гарантований дохід на пенсії має становити 40% від звичного заробітку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми