В аграрному секторі можна отримувати 30-50 тисяч грн на місяць.
У минулому році оплата праці в Україні виросла лише на 5,6%, що є найнижчим показником за останні 10 років, повідомили у консалтинговій компанії Hay Group.
Хорошою новиною є те, що масових скорочень поки немає, а у низці галузей таки спостерігається ріст попиту на деяких спеціалістів і навіть підвищення зарплат, пише "Фокус".
За даними видання, активно зараз розвивається сільське господарство. За оцінкою директора консалтингової компанії "Ключ" Анастасії Спіциної, в середній агрокомпанії за місяць може з'явитись до 3 вакансій, а у великих гравців - більше 20.
Крім того, все частіше "білі комірці" намагаються знайти роботу саме в аграрному бізнесі. Найбільше щастить вихідцям із компаній-виробників товарів повсякденного попиту і міжнародних корпорацій. Вони мають шанси потрапити у головні офіси агрохолдингів. Втім, лише 10% вакансій у галузі припадають на адміністративний персонал. У 70% випадків аграрні компанії потребують агрономів, інженерів, технологів та ін.
Оскільки вибір висококваліфікованих спеціалістів обмежений, то їх постійно переманюють з компанії у компанію. У багатому агрохолдингу зарплата агронома може складати 50 тисяч на місяць плюс бонуси. Але такі оклади можуть запропонувати лише близько 10 холдингів. У великих фермерських господарствах також пропонують пристойні щомісячні оклади - 16-32 тис. грн.
Крім фермерів, традиційно, на високі зарплати можуть розраховувати ІТ-шники. Середня ЗП тут складає близько 15 тис. грн. Також стають затребуваними спеціалісти у сфері реєстрації та сертифікації. Знайти хорошого спеціаліста у галузі складно, тому компанії готові їм збільшувати виплати, щоб втримати на робочому місці.
В цілому, за прогнозами фахівців, у поточному році більшість роботодавців планують підвищити зарплати працівникам не більше як на 7-10%. Найщедрішими будуть роботодавці у сфері ІТ та фармацевтики.