<![CDATA[Бізнес новини України | Бізнес UA]]> uk-UA <![CDATA[рф масово атакувала енергетику в трьох регіонах]]>
8941_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb) Як повідомляє Міненерго, атаковано об’єкти у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській областях. Є пошкодження обладнання. На одному з об’єктів поранено начальника зміни – енергетик отримав контузію.

"Наслідки атак уточнюються. Триває робота над їхньою ліквідацією", – зазначили у відомстві. Водночас у ДТЕК уточнили щодо пошкодження чотирьох ТЕС.

"Серйозно пошкоджено обладнання. Ворог укотре масово обстріляв енергетичні об'єкти України. Сьогодні вночі внаслідок атаки постраждало чотири теплоелектростанції ДТЕК. За попередньою інформацією, на жаль, є постраждалі. Надаємо всю необхідну допомогу", – йдеться в повідомленні.

Серйозно пошкоджено обладнання підприємств. У ці хвилини енергетики намагаються ліквідувати наслідки атаки.

Де відключення

Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області й для промисловості – у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. В інших регіонах минулої доби споживачів не обмежували.

Минулої доби потреби країни покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Словаччини та Румунії. Також Україна на запит Польщі в екстреному порядку отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни. Сумарний обсяг екстреного постачання становив менше ніж 1% від добового споживання електроенергії.

Електромережа Харківської області найбільше постраждала від ворожих атак, тому наразі працює у надекстремальних умовах. "Навіть коли у країні немає дефіциту електроенергії, те електрообладнання, яке зараз експлуатується в нашому регіоні, просто не в змозі передати необхідні обсяги, щоб забезпечити електрикою всіх споживачів. Від цього страждають не тільки побутові, але й промислові об'єкти", – повідомили в "Харківобленерго".

Згідно з графіком, протягом 28-30 квітня світло вимикатимуть щонайменше на три години. Як зазначається у повідомленні, щодня світло в Харкові та області вимикатимуть згідно з розкладом для 12 груп споживачів. Завантажити графік відключень можна за посиланням.

Графіків уникнути буде важко

Влітку Україна, ймовірно, не зможе уникнути запровадження графіків відключення електроенергії. Причина – очікувані традиційні піки споживання у найспекотніші місяці року.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він зазначив: якби не вимушені аварійні відключення на Одещині, Дніпропетровській та Харківській областях, відключення по всій країні могли б застосовуватися вже зараз.

"Україна навряд чи пройде піки споживання в липні-серпні та взимку без обмежень. Це помірно оптимістичний сценарій. За найгіршого сценарію доступ до електрики буде відсутній протягом 4-6 годин на добу. Але апокаліпсису не буде", – йдеться у повідомленні.]]>
Спорт https://businessua.com?id=96061 Sat, 27 Apr 2024 13:00:00 GMT
<![CDATA[Експерти дали новий прогноз по долару ]]>
1695_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) Про це розповів голова правління "Глобус Банку" Сергій Мамедов. Він зазначив:

протягом січня-березня курс долара до гривні зріс у середньому на 2,6% – "з 38 грн станом на 1 січня до 38,99 грн на 1 квітня";
це складає майже третину від запланованої річної девальвації – "7% від стартового курсу початку 2024 року".
За словами Мамедова, в умовах, коли бюджетні прогнози співпадатимуть із реальним станом справ, подальша девальвація гривні може скласти ще 4,4%. А до кінця року курс національної валюти "теоретично знижуватиметься малопомітними темпами – у середньому на 0,5% на місяць, орієнтовно на 0,19 грн".

"Розуміємо, що ринок живий. Однак режим "керованої гнучкості", запроваджений регулятором, заспокоює будь-які прояви невмотивованого зростання валютних курсів, насичуючи попит через активні валютні інтервенції на міжбанку", – сказав банкір.

Який курс зараз

Увечері ж 26 квітня українські банки виставили курс готівкового долара на середньому рівні 39,45/39,9 грн (купівля/продаж).

Обмінники купують валюту в середньому по 39,5 грн. Продають – по 39,94 грн.

Долара по 50 грн не буде

Зі свого боку, фінансовий експерт Сергій Фурса розповів OBOZ.UA, що в найближчому майбутньому курс долара не зростатиме до 50 грн/дол. і вище. Проте Національний банк намагатиметься повільно привести гривню в діапазон 40-41 грн/долар.

При цьому він наголосив: поточні курсові коливання насправді незначні. Вони не перевищують 1%.

"Найближчим часом курс 50 (грн/долар. – Ред.) не проглядається зовсім. Прогнозувати на довгу перспективу в Україні? Давайте не будемо виставляти себе на посміховисько. Під час війни особливо. Може статися що завгодно, тому казати про будь-які цифри (курсу. – Ред.) до 2027 року – це смішно", – розповів фахівець.

Водночас він зауважив, що курс долар-гривня не стоїть на місці вже кілька місяців. Вартість української валюти коливається постійно, і Національний банк намагається привчити населення, що курс не є фіксованим, і його коливання – це нормальна ситуація.

"Все, що відбувається зараз із курсом, усе, що відбувається на міжбанківському ринку, – це все абсолютно під контролем Національного банку. Треба розуміти, що до кінця війни курс – контрольований, просто він не в на одній точці, а коливається. І зараз Національний банк виконує два завдання: по-перше, намагається призвичаїти людей не панікувати при кожному руху на 10-20 копійок, що де-факто менш як 1%; по-друге, поступово приводить курс у більш прийнятний діапазон 40-41 грн/долар", – пояснив Фурса.]]>
Спорт https://businessua.com?id=96060 Sat, 27 Apr 2024 12:28:00 GMT
<![CDATA[Як розмір пенсії залежить від зарплати ]]>
7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb) Так, згідно з останніми даними ПФУ, в Україні середня зарплата, з якої заплатили єдиний соцвнесок, становить 16 836 грн. Співвідношення 10 тис. грн до вказаної зарплати становить 0,59.

Таким чином, враховуючи середню зарплату за три роки (13 559,41 грн), 35 років стажу та співвідношення 10 тис. грн до середньої зарплати розмір майбутньої виплати становитиме 2818,8 грн.

Серед пенсіонерів близько 2,7 млн тих, хто продовжує працювати. Вони в середньому отримують виплату в розмірі 6 тис. грн. Всього пенсію отримують 10,1 млн осіб. З них найбільша кількість (2,6 млн) отримує пенсію до 3 тис. грн. Ще 1,7 млн осіб отримують від 3 тис. до 4 тис. грн. Від 4 тис. до 5 тис. грн отримують 1,8 млн українців.

Отже, більшість українців на заслуженому відпочинку отримують виплати в розмірі до 5 тис. грн. Високі пенсії (від 10 тис. грн) отримують 1,2 млн пенсіонерів.

Зазначимо, ефективна пенсійна система може надати можливість працівнику отримувати на заслуженому відпочинку близько 60% звичного доходу. Міжнародна організація праці рекомендує: мінімальний гарантований дохід на пенсії має становити 40% від звичного заробітку.

Україна, на жаль, цю норму виконує тільки щодо окремих пільгових категорій (наприклад, судді можуть отримувати 80% зарплати на пенсії) або стосовно найбідніших. Українець із середньою зарплатою та стажем у 35 років на заслуженому відпочинку отримує пенсію, розмір якої менший ніж 30% звичного доходу.]]>
Спорт https://businessua.com?id=96059 Sat, 27 Apr 2024 12:00:00 GMT