Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Основна вимога для отримання картки побиту в Польщі

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: карта побиту, Польща

    Однією з основних вимог для отримання картки побиту в Польщі на підставі працевлаштування є розмір офіційного доходу. Він має бути не нижчим за розмір мінімальної зарплати, який з 1 січня 2025 року складає 4 666 злотих (за актуальним курсом НБУ – понад 47,6 тис. грн). Відповідно, якщо отримуваний дохід є нижчим за цей рівень, у видачі документа можуть відмовити.

    3920__prapor_varshava_gettyimages_1238424168_5a1824643ae20bca7093307eee2379d1_1200x675.jpg (18. Kb)

    Про це повідомляє inpoland.net. Зазначається: іноземцям – у т.ч. українцям, – які подалися на отримання картки на підставі працевлаштування, але чий дохід у 2024 році був нижчим за 4 666 злотих, потрібно в обов'язковому порядку підтвердити, що тепер вони отримують більше цієї суми.

    Водночас, наголошується, якщо заробітна плата була вищою за розмір мінімальної заробітної плати у 2025 році, нічого оновлювати не потрібно.

    "За польським законодавством, дохід нижче рівня мінімалки, є офіційною підставою для відмови іноземціям в отриманні карти побиту. Таким чином, незалежно від тривалості робочого часу протягом місяця, розмір зарплати іноземця не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати на момент рішення про отримання карти", – йдеться у матеріалі.

    Карта побиту – це дозвіл на тривале тимчасове чи постійне проживання у Польщі, який дає можливість іноземцю користуватися більшістю прав громадян країни, а також перетинати її кордон без необхідності оформлювати візу.

    Раніше ж у Польщі скасували обов'язкову вимогу щодо працевлаштування іноземців (українців включно) виключно за трудовими договорами. Новий закон дозволяє, зокрема, інші форми трудових відносин.

    Водночас роботодавців зобов'язують подавати копії трудових договорів до відповідних органів. А ті, хто працевлаштовує іноземців без відповідних дозволів, ризикують отримати великі штрафи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми