Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Вручення повісток у 2025-му: все, що варто знати

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: вручення повісток

    На що треба звертати увагу при врученні повістки в 2025 році та що буде, якщо від неї відмовитись.

    2520_5f96981165310908cfaf5f91dce46156.jpg (39.3 Kb)

    Про це розповіли експерти адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери».

    Повістка є виключно письмовим документом, який видається на ім’я конкретної особи, тобто військовозобов’язаного із зазначенням обов’язку такої особи з’явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (надалі — ТЦК та СП), тобто в колишні військкомати.

    Тепер повістку можуть формувати у програмі Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів — їх надсилають поштою.

    Законом не визначено місце, де повинна вручатися повістка, тому фактично її можуть видати в будь-якому місці. Наприклад, за місцем проживання військовозобов’язаного, за місцем навчання, роботи, на вулицях, зупинках, блокпостах, у громадських місцях.

    Кому можуть вручити повістку

    Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», лише військовозобов’язані громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період.

    Увага! Громадяни України, що були виключені з військового обліку раніше, згідно чинного законодавства можуть бути поновлені на військовому обліку, тому треба завжди перевіряти інформацію.

    Хто може вручати повістку

    представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
    представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій);
    представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
    представники підприємств, установ, організацій на їхній території та в місцях виконання працівниками своїх обов’язків.
    представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ, які вручають повістки тільки тим, хто перебуває у них на військовому обліку, можуть вручати повістки на всій території України.

    Вручати повістки можуть особисто, так і засобами поштового зв’язку. У першому випадку повістку вважатимуть врученою, якщо:

    резервіст або військовозобов’язаний поставить особистий підпис про отримання повістки;
    за наявності відеозапису вручення повістки або ознайомлення з її змістом, зокрема відео доведення акта відмови від отримання повістки;
    за наявності відеозапису відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.

    Якщо не брати повістку і не з'являтись у ТЦК у призначений час

    Такий варіант розвитку подій можливий та цілком законний в окремих випадках, однак потрібно розуміти всі ризики та те, що відмовитись від отримання повістки без об’єктивних причин не можна.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми