Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Правила видачі українцям шенгенських віз ускладнили

  • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: візи

    Українцям замість скасовувати візи ускладнюють їх отримання.

    7658_shengen.jpg (186.38 Kb)

    Жителі нашої країни багато місяців чекали рішення щодо візового питання і ось дочекалися: ніякого скасування візового режиму з ЄС не буде, а з наступного місяця правила видачі шенгенських віз, навпаки, посиляться. Тепер, щоб подорожувати по країнах Євросоюзу, доведеться витратити чимало нервів, часу і грошей. Замість вільного пересування по Європі українці отримали додаткові труднощі. Що ж тепер потрібно надати в консульство, щоб стати володарем візи?

    Тепер від кожного бажаючого отримати шенгенську візу в консульстві вимагатимуть відбитки пальців. Навіть якщо у вас поки немає біометричного паспорта, цю процедуру доведеться пройти. Однак закордонні паспорти отримали далеко не всі бажаючі з'їздити цього літа за кордон. Ті щасливчики, які все оформили кілька місяців тому, можуть збирати речі спокійно, проте таких туристів – одиниці. З початком туристичного сезону в паспортних столах нашої країни коїться щось неймовірне: шикуються величезні черги. Проте експерти вважають, що закордонні паспорти отримують не тільки мандрівники, але й бажаючі виїхати на заробітки в ЄС, саме тому у паспортних столах спостерігається такий ажіотаж.

    Біометричний паспорт – документ своєчасний і необхідний. За словами фахівців, він значно спростить процес отримання віз, адже на чіпі надається вся найважливіша інформація: там і відбитки пальців, і цифрове фото, і навіть електронний підпис! Новий закон видачі шенгенської візи набуде чинності вже 23 червня. Відбитки пальців вимагають тільки з однієї причини: з кінця червня ЄС приєднує східноєвропейські держави до шенгенської системи, і така програма охопить з часом і інші країни, крім України. Програма в дії вже близько чотирьох років, і громадяни зобов'язані надавати відбитки, навіть, якщо вони не встигли отримати біометричний паспорт.

    Такий "пункт" був внесений в обов'язкову умову отримання візи після того, як Європа почала "задихатися" від величезної кількості мігрантів з різних держав. Система відбитків пальців давно діє для жителів азіатських країн, американського континенту і Австралії. За словами багатьох політологів, відбитки пальців беруть не для того, щоб посилити візовий режим – це потрібно для контролю за переміщенням громадян країнами ЄС з метою запобігання різних злочинів. Проте наші громадяни виявилися "крайніми": замість того, щоб ввести цю процедуру взимку, коли туристів небагато, вимогу вводять влітку, в гарячий туристичний сезон.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Африканці зможуть їздити в країни ЄС без віз

    Вимоги до надання документів помітно посилилися, і після візиту в паспортні столи та інші контори українці, дивлячись на багатометрові черги, почали замислюватися про те, щоб відпочити в якій-небудь країні, де віза не потрібна. Для тих, хто все-таки зупинив свій вибір на Європі, експерти повідомляють – не кожен зможе стати володарем шенгенської візи. Консульство посилило вимоги відразу до декількох документів й довідок. Тепер у візових центрах прискіпливо роздивляються довідки про зарплату (і вона повинна бути неодмінно високою, інакше відмовлять у візі). Крім того, в консульстві обов'язково запитають довідку з готелю, в якому турист забронював номер, а також довідку з банку.

    Незважаючи на те, що тисячі наших громадян зробили горезвісні відбитки пальців і прагнуть отримати біометричні паспорти, це ніяк не вплине на скасування візового режиму з Євросоюзом, і цей факт треба визнати. Якщо ви відкладаєте поїздку в Європу в надії на те, що скоро заощадите час і гроші, з'їздивши на відпочинок без візи, ви сильно помиляєтеся. Це буде дуже нескоро, тому відтягувати час поїздки немає ніякого сенсу. Деякі експерти, максимально оптимістично налаштовані, впевнені, що українці будуть подорожувати без візи вже наступного літа. Однак тих, хто готовий підтримати оптимістів, не так вже й багато. Більшість фахівців вважають, що безвізовий режим настане через кілька років, коли в країні покращиться економічна ситуація.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми