У будь-якій країні світу, якщо запитати у мешканців, де найбільше п'ють, вони обов'язково дадуть відповідь, що в Росії.
Прийнято вважають, що п'ють або від дуже хорошого життя, коли більше нічим зайнятися, або від занадто поганого, коли немає віри в світле майбутнє. Раніше проводилися різноманітні опитування, і медики намагалися дізнатися, яка найбільш питуща нація, але аналітики вчинили по-іншому: вони виходили лише з цифр. Після довгих досліджень і підрахунків виявилося, що українці і росіяни п'ють порівняно мало, і, можна сказати, що вони непитущі.
По ідеї, в умовах кризи і непростої ситуації в країні люди повинні спиватися, але аналітики впевнені, що кількість випитого спиртного ніяк не залежить від рівня життя. Загадку, чому в одних країнах п'ють більше, а у інших - менше, поки ніхто розгадати не в силах. Довгий час існувала думка, що англійці і німці, як і росіяни, дуже люблять випити, але вибирають для цього не горілку, а інші напої. Однак англійці не увійшли в першу п'ятірку "найбільш п'ющих". Аналітики робили свої розрахунки просто – вони вважали споживання спиртних напоїв в еквівалентних літрах етанолу, які вживає населення тієї чи іншої країни. Отримані цифри ділилися на кількість жителів. Ось і вся арифметика!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і США підписали договір про "відкрите небо"
Найбільш питущою нацією були визнані французи. На одного парижанина щорічно припадає не менше 12,6 літрів алкоголю (40 градусів). У Парижі ніхто не прийме вас за алкоголіка, якщо кожен день ви п'єте від одного до п'яти келихів вина, - тут це вважається абсолютною нормою. І не вірте, коли французи кажуть, що вживають вино "тому що воно корисне". Це зовсім не так – просто у Франції цей напій набагато дешевший іншого алкоголю, включаючи пиво. Пляшка хорошого бургундського обійдеться вам всього в два долари, якщо придбати її у великому магазині. Пару років тому в Парижі проводили опитування серед дорослого населення, і соціологи були шоковані зізнаннями парижан: половина жителів міста п'є вино мінімум два рази на тиждень, а ще 17 відсотків вживають його щодня.
У культурній столиці Європи, у Відні, дорослий житель вживає не менше 12, 2 літрів алкоголю на рік, що "піднімає" Австрію на другу сходинку "п'є" рейтингу. А п'ють в Австрії багато, тому що тут виготовляють власне дешеве вино. І туристи, і австрійці кожен вечір дозволяють собі пропустити пару келихів червоного. Третє місце, як не дивно, присудили Естонії, яка завжди здавалася дуже культурною країною з високими моральними цінностями. Дійсно, Таллінн вважається спокійним містом, але п'ють тут не менше 12 літрів на рік (на кожного дорослого жителя). В Естонії алкоголь дорогий, але жителів країни ціни не лякають. Наприклад, кухоль пива в звичайному барі обійдеться в три долари, а коктейль або вино – в п'ять доларів. Жителі Таллінна не люблять пити поодинці, і всі вихідні дні проводять у барах з друзями.
На четвертому місці опинилися німці, яких багато називали головними любителями пива у світі. Проте жителі Німеччини випивають не більше 11,7 літра чистого спирту на рік. Найбільше пива німці випивають за час проведення Октоберфесту. На фестиваль приїжджають до шести мільйонів чоловік, і пиво тут в прямому сенсі слова ллється рікою. За два тижні свята організатори продають майже два мільйони галонів пінного напою. Пиво продають у великих келихах, і ціна доходить до 13 доларів за "порцію". П'яту сходинку рейтингу замикають ірландці, "майстри" за споживанням міцного алкоголю. Кожен житель Дубліна в середньому випиває 11,6 літрів чистого спирту. Однак ці дані не можуть вважатися офіційними, і багато експертів припускають, що ірландців можна назвати найбільш п'ющою нацією. Справа в тому, що населення країни п'є пиво і віскі, тому що в барах алкоголь коштує дуже дорого – за келих пива доведеться заплатити близько 6 доларів.
У десятку рейтингу потрапили і чехи, які в основному п'ють тільки пінний напій, який самі і виробляють у величезній кількості. У багатьох празьких барах великий кухоль пива коштує не більше півтора долари. За Чехією йдуть Португалія, Іспанія, Бельгія та Угорщина. В Угорщині багато власних виноградників, тому більшість жителів вважають за краще вино, а ось бельгійці традиційно п'ють пиво. Іспанці в сієсту віддають перевагу вину, а ввечері не проти випити і пінного напою в одному з барів. Що стосується португальців, то вони пристрасні шанувальники портвейну. Крім цього, в Португалії можна купити недороге пиво і місцеве вино.