У квітні нинішнього року Верховною Радою був затверджений закон, який засуджує комуністичний і нацистський режими. Процес декомунізації, передбачений цим законом, повинен бути реалізований протягом шести місяців.
Згідно із згаданим законом потрібно перейменувати вулиці і площі, чия назва пов'язана з іменами комуністичних діячів епохи СРСР, а також міста Дніпропетровськ та Кіровоград. Що стосується площ і вулиць, то всі зміни їх назв повинні відбуватися на місцях, а от щодо зміни назв міст після обговорення на місцях заключне рішення приймуть парламентарії.
Згідно з положеннями закону, що набрав чинності в даний час в Дніпропетровську проводиться опитування думки городян, яким було запропоновано дев'ять варіантів — Днепрополь, Кодак, Дніпро, Січеслав, Днепрослав, Днепровск, Святослав, Новий Кодак, а також є варіант, що передбачає зберегти нинішню назву без змін.
Свою думку з цієї проблеми дніпропетровці можуть залишити на офіційному сайті Дніпропетровської міськради. Для цього потрібно зайти на спеціально створену сторінку і заповнити відповідну форму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коломойський активно сприяє бізнесменам на Дніпропетровщині
У міськраді повідомляють, що будь-який житель Дніпропетровська може запропонувати свою назву, відмінну від уже наявних дев'яти. Для цього необхідно направити на ім'я виконуючого обов'язки дніпропетровського мера письмову пропозицію, яка в обов'язковому порядку має містити обґрунтування тої чи іншої назви.
Станом на ранок понеділка найбільша кількість жителів міста (44,7%) проголосували за найменування Дніпро (у голосуванні взяли участь більше тисячі чоловік). Відповідно до Статуту громади Дніпропетровська 13 серпня відбудуться громадські слухання.