Глава Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, коментуючи Крим.Реалії вимоги жителів села Атамань Генічеського району Херсонської області прибрати блокпости активістів блокади Криму, нагадав, що блокади Криму вже не існує, а формування "Аскер" працює в рамках законів України.
"Я не зовсім зрозумів предмет дискусії. Як такої блокади там вже немає. Все, що пов'язане з перетином кордону і провезенням майна, – це все регламентується правовими актами, ухваленими урядом. Представнкии громадської організації "Аскер", які працюють з прикордонниками, не здійснюють жодних функцій, які могли б викликати протидію і роздратування з боку громадян. Вони не заглядають у сумки, це роблять уповноважені на це органи. Якщо є питання – нехай звертаються до влади і з нею вирішують", – сказав Чубаров.
На його думку, невдоволення громадян підігрівається вузьким колом осіб, які зацікавлені у відсутності громадського контролю на адміністративному кордоні з Кримом.
"Немає приводу і немає там такої проблеми, ніякої блокади немає. Але, я думаю, що ті люди, які це все організували, у них є свої інтереси. Вони потихеньку проявляться, і ми за ними дуже уважно наглядаємо... Ті, хто висвітлюють цю проблему, мають бути надзвичайно уважні до того, які справжні мотиви уявного або об'єктивного невдоволення людей. Там є об'єктивне невдоволення людей тим, що вони бояться того, що стався теракт, вони не бачать результатів розслідування, люди бояться втратити залишки робочих місць, які у них є. Цим користуються ті, хто хотів би у цьому році безболісно експлуатувати тіньові схеми, які там є, вони пов'язані з земельними ресурсами, з транспортними перевезеннями – це все там тіньове", – підкреслив глава Меджлісу кримських татар.
20 квітня жителі села Атамань у листі зажадали від виконувача обов'язків голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентини Січової прибрати з регіону блокпости учасників блокади Криму. Депутат Чонгарської селищної ради Валерій Коблюк пред'явив звернення, під яким значиться 180 підписів. Жителі села нарікають на порушення порядку, нібито учасниками блокади Криму, які перебувають на території селищ біля адміністративного кордону з Кримом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Казарін: будівництво Керченського мосту нагадує Олімпіаду в Сочі
Також у документі зазначається стурбованість з приводу знака з написом "Кримськотатарська автономна республіка", встановленого перед КПВВ "Чонгар".
20 вересня 2015 року почалася безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, який прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар. У середині січня 2016 року акція з блокади Криму, за словами організаторів, змінила формат.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".