Однією з основних проблем українського ринку праці є “відплив інтелекту”. Висококваліфіковані спеціалісти покидають країну у пошуках цікавої та високооплачуваної роботи. Але порівняно з 2014-2015 роками, кількість тих, хто має серйозні наміри виїхати за кордон, скоротилася приблизно вдвічі. Що ж штовхає українців шукати роботу за межами країни?
Якщо в 2015 році на перший план виходили нестабільна політична ситуація та відсутність почуття безпеки, то сьогодні українці акцентують увагу на матеріальних аспектах, таких як інфляція, зростання цін і низький рівень життя. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Практично троє з п’яти опитаних зізналися, що не бачать свого майбутнього в Україні. Кожен другий не задоволений розміром зарплати та рівнем розвитку економіки. Трохи менше половини вважають неможливим залишатися в країні, в якій не виконуються закони і процвітає корупція. І ще двоє з п’яти стурбовані нестабільною політичною ситуацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: По Україні відключатиму воду "просто так"
Третина “білих комірців” їдуть за якістю життя — хорошою медициною, освітою, доступною страховкою. Трохи менше третини упевнені, що за кордоном можна значно більше заробляти, виконуючи навіть непрестижну роботу. А ось про почуття безпеки, можливість професійної самореалізації та спрощену процедуру реєстрації власного бізнесу українці згадали в останню чергу.
Варто зазначити, що на переїзд за кордон офісні працівники погодяться лише за певних умов. Трохи менше половини поїдуть тільки якщо роботодавець надасть хороші фінансові та кар’єрні можливості. Чверть — якщо зацікавить компанія і посада, а також якщо буде можливий переїзд разом з сім’єю. Кожен п’ятий поїде лише в країну, де вищий рівень життя і якщо буде вирішене питання з житлом. Цікаво, що на переїзд в межах України згодні тільки четверо зі ста опитаних.