Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці відмовляють собі від купівлі нового одягу

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: суспільство

    Ментальність споживача дуже змінилася. Українці купують менше речей і більше цінують спосіб життя. З цим пов'язаний розквіт ресторанного бізнесу. Поширюється традиція їсти не вдома, пити якісну каву. Люди роблять менше імпульсивних покупок. Зважено оцінюють, чи дійсно потрібен той чи інший товар. Не шкодують грошей на розваги.

    0653_untitled-5066.jpg (44.15 Kb)

    Про це розповів голова правління Асоціації ритейлерів України Олександр Фіалка.

    Які нові мережі магазинів можуть з'явитися в Україні найближчим часом?

    – Живемо в час змін. Ринки переформатовуються, бо на них впливає світова геополітика. Туреччина втратила російський ринок і тепер шукає альтернативи. Навіть ці дві країни відновлять стосунки, бізнес уже зрозумів - у Росії працювати ризиковано. Турки активно приглядаються до українського ринку. Компанія Collins відкриває у нас щонайменше один магазин на місяць. Активно розглядають Україну мережі Defacto, Cotton.

    Європейські бренди мають іншу політику. Надають велике значення ризикам. Для них наша країна занадто ризиковане місце для інвестицій. Цінують передбачуваність і купівельну спроможність.

    Але є бренди, які навіть попри всі ризики мали б хороші оберти з квадратного метру. Наприклад, IKEA чи H&M.

    Чим це можна пояснити?

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їсти менше? Українці витрачають заощадження на їжу

    – Ніша, в якій працюють ці мережі заповнена в Україні. Але їхні товари вже давно мають прихильників у нас. Люди чекають відкриття цих магазинів. Вони б склали конкуренцію тим мережам, що вже є. IKEA вдало б конкурувала з "Епіцентром", польським JYSKом. Останній зараз дуже добре себе почуває і відкриває багато магазинів. Поляки для себе вирішили, що саме зараз - час можливостей.

    IKEA не раз заявляла про свій прихід в Україну. Чому так і не дійшли?

    – Планують на кілька кроків уперед. Якщо відкривають перший магазин, хочуть бачити перспективу далі. Поки що вона незрозуміла.

    Час від часу мережа кав'ярень Starbucks заявляє про появу в Києві. Чашка кави там коштує 3-5 доларів. Чи готові українці купувати каву за такими цінами?

    – Сумніваюся, що ціни будуть європейськими. Бо собівартість в Україні нижча. У нас менші витрати на зарплату, комунальні послуги, ніж в Європі. Гадаю, кав'ярні Starbucks користувалася б шаленим попитом.

    Які бренди пішли з українського ринку через економічну кризу?

    – Закрилися франшизери. Потім знову відкривалися. Зі світових компаній український ринок залишила тільки Mexx, яка була представлена компанією "Дельта-спорт". Але ситуація в Україні тут не причому. Загалом впав попит на їхню продукцію. Зараз марку перекупив новий власник, відкриють у нас новий магазин. Деякі компанії навпаки розширили мережу. Наприклад Collins.

    Українці мали багато улюблених продуктів серед російських марок. Чи дійсно відмовилися від них через бойкот?

    – Багато російських брендів змінили реєстрацію. Продовжують працювати, але не вважаються російськими.

    Те, що світові торгові марки не поспішають на наш ринок, позначається на українських виробниках?

    – Українські та світові бренди - це різні історії. Вітчизняний виробник навряд чи виграє від того, що світові торгові марки не поспішають до нас. Споживацькі настрої тут дуже відрізняються. Бренди під гаслом "зроблено в Україні" або "розроблено в Україні" користуються попитом серед певного прошарку споживачів. І кількість таких покупців збільшується. Купувати українське стає модно. Частка українських товарів збільшується, зокрема, в одязі, взутті. Яскравий приклад - торгова марка "Лапті". Це недешеве взуття. Але проект розширюється. Купують, бо це якісно і зроблено в Україні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми