Субсидії на житлово-комунальні послуги в Україні отримують 7,5 млн людей. При такій кількості отримувачів монетизувати їх важко.
розповів віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.
"Монетизація зробить систему субсидій незручною для людей - починаючи від моменту відкриття рахунків до неможливості розраховуватися за субсидією в селі, в поштовому відділенні за житлово-комунальні послуги", - говорить Розенко.
Чиновники консультувалися щодо монетизації субсидій із міжнародними експертними компаніями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк закрив для українців російських ринок інвестицій
"Україні зараз не радять переходити на монетизовані субсидії. В першу чергу, це пов'язано з ефективністю використання коштів. Субсидія - вид державної допомоги, який має виключно адресний характер. Це допомога на сплату житлово-комунальних послуг, газу, електроенергії тощо. Людина, яка отримує цю допомогу, має використати її виключно на ці речі. Якщо для іншого, ну скажемо так, вирішення соціальних проблем, - є інші види соцдопомоги", - сказав віце-прем'єр-міністр.
Розенко зазначив, що монетизацію субсидій в Україні провести необхідно.
"Можливо через кілька років. Коли буде вищий рівень життя українців і більшість зможуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Тоді можна буде говорити про заміну субсидій на якийсь вид адресної допомоги", - додав він.