Навіщо Україні легалізація легких наркотиків?
Декриміналізація легких наркотиків означає контроль над поширенням.
Продаж наркотиків, легалізований державою, контрольований нею і обкладений податком, витіснить міжнародну наркомафію.
Наркомани змушені йти на злочини заради задоволення своєї пристрасті, яку вони не в силах контролювати. Якщо наркотики будуть продаватися за доступними цінами або роздаватися безкоштовно тим, хто залежить від них, то у цих людей відпаде необхідність здійснювати злочинні діяння заради грошей для покупки чергової дози.
Стерильні, виготовлені на фармацевтичних заводах наркотики із зазначенням складу не викличуть ускладнень і смертельних випадків, в основному пов’язаних з вживанням наркотичних речовин. Вони повинні бути чистими. Виною всьому забруднені препарати або змішані з іншими речовинами, причому так, що споживачі не мають ніякого поняття про склад і концентрації.
Кожна людина у вільному суспільстві має право робити з власним організмом все, що подобається йому, якщо це не завдає іншим людям ніякої шкоди. Держава не повинна обмежувати ринок наркотиків, який повинен бути також вільний. Тоді за законами ринкових відносин вільна конкуренція автоматично викличе зниження ціни наркотичних засобів до мінімуму, а також максимальне поліпшення їх якості.
На сьогодні проблема наркотиків настільки велика, що боротьба з ними марна. Репресивна політика лише посилила цю проблему. У ситуації, що склалася доцільно замість заборони наркотичних речовин намагатися максимально можливо понизити шкоду, що наноситься їх розповсюдженням, слідуючи шляхом забезпечення споживачів дешевими і чистими наркотичними засобами, стерильними шприцами і голками, знаннями про те, як вживати ці речовини з найменшим ризиком.
Найбільший ризик для здоров’я представляють не самі наркотики, а заборони на них, тому що наркомани змушені вживати цю дурь з домішками, а також обертатися в кримінальному середовищі. Правильно підібрані, чисті наркотичні засоби не такі вже й шкідливі.
Похідні коноплі – це м’які наркотики, що викликають тільки помірне сп’яніння, яке ніяк не заважає оточуючим. Канабіс не викликає ні залежності, ні похмілля. Курці марихуани ніколи не стають такими агресивними, як алкоголіки, та й для здоров’я конопля не така вже й шкідлива і навіть корисна.
У приклад ставиться голландська політика, суть якої зводиться до «де-драматізіровання» проблеми наркотиків так, що їх вживання більше не виглядає як «акт протесту». Відмова від клейма аморальності, яке супроводжує все пов’язане з наркотичними речовинами, виведе їх споживачів з ізоляції, в якій вони виявляються, коли стикаються з труднощами і проблемами і тоді цим людям буде надано допомогу і підтримку.
Незважаючи на те, що алкоголь, який також є наркотиком, надзвичайно шкідливий, він дозволений. Забороняти інші наркотики – нелогічно. До того ж треба врахувати, що вжиті раніше спроби заборонити алкоголь привели до того, що його все одно довелося дозволити.
Необхідно боротися з великими торговцями наркотиків, а споживачів залишити в спокої. Якщо наркоманів поставити поза законом, то це лише підштовхне їх до кримінального світу. Володіння наркотичними речовинами для власних потреб і їх прийом не повинні каратися.