Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні скасували книгу скарг: що тепер робити

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: книга скарг

    Нині, з розвитком цифрових технологій, з’явилися зручні та ефективні способи для споживача залишити скаргу або відгук.

    7806_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції України.

    Як було раніше? Раніше вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій була встановлена на законодавчому рівні і вона завжди мала бути у всіх місцях, де продавали товари гуртом чи вроздріб, у ресторанах, та була в куточку споживача на видному місці. Споживачі мали можливість залишати в ній свої зауваження чи відгуки, а керівництво закладу протягом 7 днів з дати запису у Книзі мало повідомити споживачу, яку роботу проведено у зв’язку з його зверненням.

    Якщо керівництво закладу не реагувало на звернення, споживач міг звернутися до контролюючого органу (Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів). У зв’язку з таким зверненням контролюючий орган проводив перевірку, за результатами якої, у тому числі, мав право притягнути суб’єкта господарювання до адміністративної відповідальності.

    Та зараз форма захисту прав споживачів у вигляді паперової Книги відгуків та пропозицій втратила свою ефективність. Відтак, Кабмін скасував обов’язковість її ведення.

    Куди ж тепер скаржитись:

    телефонувати на гарячу лінію торговельного закладу чи закладу надання послуг;
    залишати відгуки на офіційному вебсайті, сторінці в соціальних мережах чи в профілі в Картах Google торговельного закладу чи закладу надання послуг або на спеціалізованих незалежних вебсайтах з відгуками (форумах).
    Також споживач має право звернутися для захисту своїх прав до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і її територіальних органів як в паперовому, так і електронному вигляді – dpss.gov.ua.

    Хто допоможе захистити порушені права. Якщо вам потрібна допомога у захисті порушених прав споживача, звертайтеся до фахівців системи надання безоплатної правової допомоги у зручний для вас спосіб: legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bezoplatnu-pravovu-dopomogu.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми