Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт прокоментував бідність українців

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: суспільство

    В Україні високий рівень бідності. Він формується не тільки як абстрактні цифри доходу чи майнового стану, а і у співставленні з очікуваннями населення. Україна займає дуже погані позиції в рейтингу найщасливіших країн світу, бо ми найбідніша країна Європи.

    1426_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Про це говорить фінансовий експерт Олексій Кущ.

    З його слів, рівень заможності і благополуччя українці вимірюють за європейськими стандартами.

    “$5 на день – це за світовими критеріями рівень бідності в країнах Східної Європи. А в Україні $150 на місяць – це більше, ніж середня пенсія. Тобто у нас рівень бідності дуже специфічний за соціальними групами. Він найвищий для соціально незахищених верств населення. 10 млн пенсіонерів, які отримують пенсію нижчу, ніж середня, можна віднести до категорії бідних. А це майже третина населення України”, – каже експерт.

    З його слів, половина населення живе від зарплати до зарплати. Це так звана модель трудового рабства. Він додає, що за даними Держстату, 35% населення не могли оплатити ліки та медичні послуги. Якщо людина не може забезпечити власне виживання, то вона знаходиться за межею бідності.

    “В Україні приблизно четверта частина домогосподарств отримує субсидії, а декілька років тому їх мали майже 50%. Зменшення кількості субсидіантів відбулось не тому, що українці стали багатшими, а через більш жорсткі критерії оцінки тих, хто має право на отримання виплат”, – каже Олексій Кущ.

    Експерт додає, що бідність завжди йде за кризою.

    “2020-го року було падіння економіки на 4%, тобто ми зараз в економічній кризі. Всі сподівалися на швидке відновлення української економіки в 2021 році, зростання на 5%. Зараз очевидно, що це недосяжно. Світовий банк хоча і покращив орієнтир зростання до 3,8%, але це дуже мало, навіть у порівнянні з темпами падіння економіки минулого року”, – переконаний економіст.

    На його думку, в Україні немає амортизуючого прошарку у вигляді ядра середнього класу. Йдеться про людей, які не випадають з цього сегменту навіть під час криз. Кущ вважає його наявність дуже важливою, бо середній клас завжди є адвокатом позитивних зрушень, реформ у суспільстві. Зараз він більше маргіналізується і стає на бік жорстких соціальних вимог.

    Зі слів експерта, в Україні проблема бідності дуже щільно поєднується з проблемою демографічної ями.

    Доходи українців можуть змінитися лише, коли економіка почне генерувати національний продукт з більш високим рівнем доданої вартості. Тому що похідною високої доданої вартості в структурі національного продукту є високий рівень заробітних плат. А висока заробітна плата є запорукою того, що в структурі споживчих витрат продукти харчування будуть займати 10%, як у розвинутих країнах.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми