Суспільство, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Які податки чекають на українців цьогоріч

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки

  Податки — це паливо країни. З їх допомогою фінансуються соціальні виплати, утримання доріг, освіта, армія та інші сфери, важливі в житті кожного громадянина.

  3121_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

  Умовно, ці податки можна розділити на дві категорії: прямі і непрямі. Прямі податки. Практично всі вони сплачуються із зарплати, тому ці податки йдуть у нерозривному зв’язку — єдиний соціальний внесок (ЄСВ) + податок на доходи (ПДФО) + військовий збір.

  Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Кошти йдуть безпосередньо до Державного фонду соціального страхування. З нього виплачуються пенсії, допомоги по непрацездатності або безробіття. Його ставка – 22% від мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2022 року становить 6500 грн. Відповідно, із зарплати утримується 1430 грн ЄСВ.
  Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податок, який сплачується з будь-яких доходів за ставкою в 18% від отриманої суми. Він застосовується до широкого переліку доходів.
  ПДФО не утримують з пенсій, страхових виплат, державних грантів і підступних виплат. Держказначейство інформує, що за 2020 рік в Україні сплатили 295,1 млрд грн цього податку.
  Військовий збір. Утримується з доходів українців у розмірі 1,5% і повністю спрямовується на потреби Збройних сил України. Його не застосовують до забезпечення розвідників, прикордонників, працівників МВС та правоохоронців.
  Непрямі податки.

  Покупець платить цей податок, його видно в чеку і він відразу включений в ціну. Розмір податку прив’язаний до доданої вартості, яка залежить від сфери діяльності виробника або постачальника послуг.

  Акциз. Ще один вид податку, який не пов’язаний з отриманням доходу або прибутку. Це збори за реалізацію певних продуктів, таких як тютюн, алкоголь, автомобілі та пальне.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми