Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Відпустка у Туреччині подорожчала

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Туреччина, відпустка

  Турецькі готелі передбачають збільшення цін до 100% на відпочинок влітку 2022 року у зв’язку з фінансово-енергетичною кризою в країні. Через інфляцію в країні збільшилася плата за комунальні послуги — це значно зменшує прибуток готелів.

  5405_5eb292a8d75df.jpg (20.35 Kb)

  Чому можуть зрости ціни на відпочинок в Туреччині? «Ще недавно частка енергії у статтях витрат готелю становила 4−8%, зараз вона сягає майже 100%, тобто на сплату йдуть всі наші доходи. І це ми ще не знаємо, як зростуть ціни на електрику та продукти у зимовий період», — повідомив Бюлент Зюзер, віце-президент Егейської асоціації туристичних підприємств та розміщення.

  Турецький статистичний інститут пояснив, що інфляція в країні зросла до 93,53%. Під вплив потрапили і енергоносії.

  «У січні 2022 року інфляція цін виробників у Туреччині підскочила до 93,53% у річному обчисленні з 79,89% у попередньому місяці. Вартість зростала для всіх категорій: енергоносії (142,06% проти 122,76% у грудні), споживчі товари нетривалого користування (65,25% проти 54,23%) і тд. Щомісячно ціни виробників у січні зросли на 10,45 відсотка в порівнянні з зростанням на 19,08 відсотка в грудні, що було найбільшим з квітня 1994 року», — повідомили в інституті.

  Саме тому збільшення витрат готелі вимушені закладати у ціни, аби отримувати хоч якийсь прибуток із бізнесу.

  Вже станом на середину лютого навіть при ранньому бронюванні ціни зросли на 50%.

  «Наприклад, почала зростати вартість складування продуктів — раніше, щоб заощадити, ми закуповували оптові партії їжі та зберігали їх у морозильниках — але зараз рахунок за електрику знищить цю економію», — повідомив експерт з асоціації туристичних підприємств.

  Турецькі експерти відзначають, що найбільше нинішнє зростання цін вдарило по невеликих готелях, які приймають здебільшого внутрішніх туристів.

  Ертан Устаоглу, президент Асоціації малих готелів Туреччини, також підтвердив, що після січневого підвищення цін на електрику та паливо невеликим готелям просто для того, щоб вижити, необхідно підвищити ціни на проживання не менше, ніж на 40−50%. І ціни зростають далі.

  Вартість проживання у готелях. За даними Центробанку Туреччини, у січні 2022 року середня ціна за ніч у готелях Анталії (614 лір) зросла на 78% відсотків порівняно з груднем 2021 року та на 137% відсотків у річному вираженні (258 лір у січні 2021 року).

  Деякі готелі Туреччини (низка малих бізнесів у Каппадокії, маленькі міські готелі Стамбула та ін.) вже почали зупиняти прийом гостей — вони просто не можуть підняти ціни, адже до них не поїде їхня аудиторія, яка розраховує на дешеве проживання. Таким готелям простіше тимчасово закритися.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми