Суспільство Автор: RomanK Друкувати

"Виписати" дитину з квартири: названо процедуру

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: квартира

    В Україні власник житла має право «виписати» особу самостійно без її згоди у позасудовому порядку.

    3532_4_28.jpg (43.14 Kb)

    Про це повідомляє Юридичний порадник для ВПО.
    Підставами для зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання є:
    заява особи про зняття її із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування);
    заява власника житла приватної форми власності стосовно повнолітньої особи, місце проживання якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності.
    У разі подання власником житла заяви про «виписку» батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.
    Але зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла є один із батьків або якщо є інші законні представники дитини.

    Якщо заява про зняття із зареєстрованого місця проживання особи подається співвласником житла, то в такому разі необхідна згода інших співвласників житла, яка надається особисто або через представника.
    Разом із заявою про зняття особи із зареєстрованого місця проживання, що подається у паперовій формі, подається:
    паспортний документ особи;
    військово-обліковий документ — для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку;
    свідоцтво про народження — для дитини віком до 14 років.
    Подання заяви про зняття із зареєстрованого місця проживання дитини віком до 14 років або особи, визнаної судом обмежено дієздатною або недієздатною, здійснюється одним із батьків або інших законних представників такої особи за згодою іншого з батьків чи законних представників.

    Зняття із зареєстрованого місця проживання дитини віком від 14 до 18 років здійснюється за згодою її батьків або інших законних представників чи одного з них, крім випадку, коли така особа є здобувачем освіти та зареєстрована/задекларована в гуртожитку.
    Якщо для зняття із задекларованого місця проживання особисто себе (в тому числі через законного представника чи представника), особа може подати як письмову заяву, так і скористатися електронною послугою у Дії, то для того, щоб «виписати» іншу особу зі свого житла потрібно звертатися до органу реєстрації або ЦНАП за місцем зареєстрованого місця проживання.
    Наразі, поки діє воєнний стан, послуга у Дії недоступна.
    Потрібно звернути увагу, що «виписати» одного із співвласників житла без його згоди неможливо.
    Отже, іншими словами, чоловік як власник квартири може «виписати» зі свого житла колишню дружину, однак не може зняти із реєстрації свою неповнолітню дитину без згоди її матері.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми