Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Топ-схеми обману українців в магазинах

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: магазини, суспільство, обман

  В Україні супермаркети та магазини використовують цілу низку хитрощів, аби продати товар дорожче за його заявлену вартість. Вони спеціально встановлюють "хитрі ціни", що дають змогу округляти решту на користь продавця. Крім того, обманюють за допомогою неправильних терезів, зайвої тари, різних цін тощо.

  9704_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

  Про те, які схеми використовують супермаркети та на що варто звернути увагу покупцю.

  Неправильна вага. Прилади для зважування і на касах, і у відділах магазинів за допомогою простих махінацій можуть показувати неправильну вагу. Іноді при цьому використовують спеціальні грузики, нитки, а в окремих випадках просто непомітно підкладають предмети під час зважування. Тому важливо перевіряти вагу на контрольних вагах не лише на ринках, а й у супермаркетах.

  Якщо у вас є сумніви, що ваги працюють правильно, зважте свій телефон на тих вагах, яким довіряєте, – опісля, зваживши його на вагах продавця, ви зможете перевірити, наскільки коректно вони працюють.

  Різні ціни. Згідно з правилами, магазин зобов'язаний продати товар за ціною, зазначеною на ціннику. Тому уважно перевіряйте вже на касі, чи за правильною ціною вам "пробили" товар. Іноді неправильні ціни відображені й на вагах самообслуговування (у випадках, якщо вони одразу друкують наклейку).

  "Хитра решта". За правилами округлення вам можуть дати не всю решту. Суму, меншу за 5 копійок, має право залишити собі магазин, а більшу за 5 копійок – мають "пробачити" покупцю. Часто магазини спеціально встановлюють такі ціни, щоб усі округлення були не на користь покупця. Наприклад, за ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно маєте заплатити магазину 10 грн.

  Якщо ви не бажаєте переплачувати – використовуйте для розрахунку банківську картку. Тоді правила округлення не діють.

  Небезпечні для здоров'я знижки. В Україні згідно із законом заборонено продавати продукти, термін придатності яких минув. Проте деякі магазини пропонують такий товар за зниженою ціною. Перед тим, як купувати щось зі знижкою, обов'язково перевірте термін придатності. Також враховуйте, що за неправильних умов зберігання термін придатності скорочується.

  Брехливі знижки. Деякі супермаркети дурять українців на знижках. Вони вказують велику знижку, але насправді перед тим, як знизити ціну, підвищують її.

  Зайва тара. Якщо ви купуєте щось на вагу, ви не повинні платити за тару. Простежте, щоб вашу покупку обов'язково зважили без урахування тари. Інакше вам доведеться платити, наприклад, за пластикове пакування за ціною ковбаси.

  Якщо не хочете платити зайвого або купувати поганий товар, будьте уважні. Звісно, передбачити всі варіанти обману дуже важко. Але якщо ви будете приходити в магазин із чітко сформованим списком покупок, звертати увагу на етикетки й у разі чого перевіряти інформацію – обдурити вас буде складніше, ніж якщо ви зайдете в магазин просто подивитися і купуватимете все підряд.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми