Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Скільки українок не планують повертатись з Європи додому

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: біженці, суспільство

  Після закінчення великої війни в Європі можуть залишитись від 4,2 до 5,1 млн українців, і цьому можуть сприяти уряди Польщі, Німеччини, Чехії та інших країн, які прийняли вимушених переселенців.

  img-0e020a358fc252130eb086b33018a6a6-v.jpg (25.23 Kb)

  Про це йдеться у дослідженні Конфедерації роботодавців України.

  За оцінками Конфедерації, в країнах Європи знаходяться близько 2,4 млн українських жінок, які виїхали з дітьми, і 60−70%, відповідно до опитувань, не планують повертатись в Україну щонайменше до закінчення війни. Таким чином, за кордоном можуть возз'єднатись 1,4−1,7 млн сімей — стільки ж чоловіків можуть виїхати з України після зняття заборони на виїзд.

  «У європейських країнах може опинитись близько 4,2−5,1 млн українців, і ЄС у цьому може бути зацікавлений через дефіцит трудових ресурсів. Зокрема Німеччина розуміючи масштаби напливу українських вимушених мігрантів, у грудні 2022 року підписала угоду про залучення кваліфікованих фахівців з Індії. У цьому головна відмінність нинішньої політики Європи щодо мігрантів, від підходів, що діяли після Другої світової війни та під час кризи 2013−2018 років», — йдеться у дослідженні.

  Серед основних переваг українських повоєнних мігрантів у порівнянні з біженцями, які прибували до Європи у 2013−2015 роках, є відносно висока матеріальна забезпеченість.

  «Багато хто з українських мігрантів мав (і має зараз) роботу в Україні і кошти для проживання. По суті, більшість українців, які вимушено залишили країну — представники середнього класу. Загалом витрати українців за кордоном з рахунків в українських банках у травні 2022 року становили понад $2 млрд, а у наступні місяці - по $1 млрд на місяць. Витрачання таких коштів призвело до значного позитивного впливу на внутрішні ринки Польщі та Естонії. Таких явищ в Європі не було під час міграції людей з Близького Сходу і Африки. Останні опитування показують, що 55% українських мігрантів у Польщі оцінюють свій матеріальний стан як середній, і вони відправляють кошти в Україну», — відзначив президент Конфедерації Олексій Мірошниченко.

  Крім того, швидкість інтеграції українських мігрантів набагато вища, ніж у біженців у 2013 році. У Польщі вже працюють близько 90% працездатних повоєнних мігрантів з України, у Чехії - 45%.

  Високій зайнятості сприяє високий освітній і кваліфікаційний рівень українців.

  «Серед українських біженців у Німеччині вищу освіту мають 72% осіб працездатного віку. У Польщі частка українців з вищою або неповною вищою освітою — 69%, у Чехії - 60%», — йдеться у дослідженні. Для порівняння, вищу освіту мали лише 18% мігрантів, які прибували у Європу у 2013−2015 роках.

  «Хоча кількість українських біженців в рази більша, ніж під час міграційної кризи 2013 року, наплив наших співвітчизників більш прийнятний для ЄС: витрати на масовий прийом толерантних, ментально, культурно та релігійно близьких європейців з високим рівнем кваліфікації є вигідними інвестиціями, які частково окупились лише за рік», — зазначив Мірошниченко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми