Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії, Інтерв'ю Автор: RomanK Друкувати

З якими проблемами найчастіше стикаються українці в Європі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: працевлаштування, Європа

  Як зазначається в дослідженні Рейтинг, найпоширенішими проблемами працевлаштування українців в Європі є:
  мовний бар'єр (73%),
  некваліфікована робота (29%),
  низькооплачувана робота (19%),
  невизнання українського диплому про освіту (14%).

  Респонденти, які зараз в активному пошуку роботи додають сюди небажання роботодавців брати на роботу українців. Про останній фактор також часто говорять респонденти, які продовжують працювати в Україні. Також ті, хто працює в Україні, більше інших бачать проблемою некваліфіковану роботу, й можливо тому не хочуть змінювати українську роботу на неї.

  Якщо мовний бар'єр відносно частіше називався респондентами у Західній Європі, то низько оплачувана робота, небажання брати на роботу українців — в Східній.

  Про те, що робота знаходиться далеко від дому, частіше говорили респонденти, які перебувають в Північній Європі, про невизнання українських дипломів — у Південній.

  Матеріальне становище
  У майже 40% опитаних українців покращилось матеріальне становище за останній рік,
  у чверті - не змінилось,
  у третини — погіршилось.

  Серед українців, які виїхали до вторгнення, таких майже половина.

  Чим довше українці перебувають у Європі, тим кращу вони мають динаміку зміни матеріального стану за останній рік.

  Існує пряма залежність: серед тих, хто має роботу в країні перебування, більшість своє матеріальне становище покращили, тоді як у непрацюючих або тих, хто продовжує працювати в Україні - все навпаки.

  Важливо, що більшість студентів теж покращили свій матеріальний стан. Тоді як погіршення відбулося у людей середнього та старшого віку, частіше у жінок.

  Найбільше українців, які покращили свій матеріальний стан за останній рік, перебувають у Північній та Західній Європі.

  Знання мови

  Лише 13% опитаних українців в Європі володіють мовою країни перебування на високому рівні, ще 20% - на середньому, який дозволяє підтримати бесіду або читати короткі тексти. 29% - мають базовий рівень, який дозволяє спілкуватися на побутовому рівні і передбачає знання простих фраз. Решта — початковий рівень або взагалі не володіють.

  Найкращий рівень володіння мовою в українців, які перебувають у Південній та Східній Європі, найгірший — у Північній.

  Чим довше українці перебувають у Європі, тим вищий рівень володіння місцевою мовою вони демонструють. Адже серед українців, які тут більше ніж кілька років, 58% мають високий або середній рівень, тоді як серед тих, хто тут кілька місяців — лише 7%.

  Найгірше ці навички даються старшим людям. Молодь демонструє значно більший прогрес.

  Майже 40% українців відвідують курси вивчення мови країни перебування, ще 20% планують це зробити. Найчастіше мовні курси відвідують українці, які перебувають у Західній (61%) та Північній (55%) Європі, найрідше — у Східній (24%). Найчастіше вивчають мову студенти, або ті, хто перебуває в пошуку роботи. Мовні курси частіше відвідують люди середнього і передпенсійного віку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми