Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки на сьогодні в Україні працездатних людей з інвалідністю

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: рівень безробіття, особи з інвалідністю

    Залучення на ринок праці щонайменше 1,0 млн працездатних осіб з інвалідністю дозволить прискорити зростання ВВП на 2,5−3,0% на рік.

    00_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це заявив Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації роботодавців України.

    «Станом на сьогодні в Україні живуть 2,7 млн людей з інвалідністю. З них 2,56 млн — люди працездатного віку, але роботу мають лише 430 тисяч людей, тобто рівень непрацевлаштованості у цій групі сягає 85% проти 15% в середньому по країні. Держава має боротись за кожне робоче місце, за кожного працівника. Ми бачимо великий потенціал для країни у залученні щонайменше 1,0 млн працездатних людей з інвалідністю, які можуть бути задіяними у відновленні економіки України», — відзначив Мірошниченко.

    Президент Конфедерації роботодавців додав, що максимальне спрощення процесу отримання роботи особами з інвалідністю дає бізнесу можливості отримати кваліфікованих та мотивованих працівників, які дорожать робочим місцем і прагнуть професійної самореалізації.

    «Бізнес мало знає про можливості залучення людей з інвалідністю. Існують упередження, що ці люди не можуть бути ефективними працівниками. Багато людей з інвалідністю не вірять у свої сили. Держава, бізнес та громадський сектор мають докласти максимум зусиль для руйнування цих міфів», — відзначив він.

    Олена Степаненко, експерт Конфедерації роботодавців України, зазначила, що з числа працездатних осіб з інвалідністю третю групу мають 1,47 млн людей, другу — 890 тисяч людей, першу — 200 тисяч людей.

    «70−80% людей з інвалідністю виконують свої обов‘язки так само, як і їхні колеги без вад», — розповіла Степаненко. Проект реалізовано за сприяння Міжнародної організації праці.

    Конфедерація роботодавців України напрацювала серйозну доказову базу, яка дозволяє аргументовано вести розмову з владою щодо створення умов, в яких підприємствам було б просто наймати людей з інвалідністю, відзначив Штефан Тромель, старший спеціаліст Міжнародної організації праці з питань інвалідності.

    «Розширення можливостей для найму осіб з інвалідністю — це не просто виклик, це не просто відповідальність, це — нагода для зростання та довгострокового успіху у справах відновлення та відбудови», — сказав Штефан Тромель.

    Перший бар‘єр виникає в момент, коли підприємство вирішило найняти фахівця з інвалідністю, але не може знайти людину з потрібними навичками. Тоді має виникати запит до Державної служби зайнятості. Має бути створена система супроводу підприємств, які вперше наймають осіб з інвалідністю.

    Певні напрацювання у цьому напрямку вже зроблено. «Базовий закон про захист осіб з інвалідністю інтегровано в механізм обміну інформації між Пенсійним фондом, центрами зайнятості та Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Це дає можливість залучити більше людей, які можуть бути працевлаштовані. Наступного року можемо отримати значно якіснішу систему адміністрування працевлаштування осіб з інвалідністю», — розповів Віталій Музиченко, генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. За його словами, існуючу сьогодні систему стимулювання працевлаштування осіб з інвалідністю можна назвати як систему «з-під палки».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми