Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українці стали масово виїжджати до Польщі: назвали причину

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: Польща, біженці

    Повторна загроза блекаутів посилює динаміку виїзду українців за кордон, особливо у Польщу.

    7776_71937.jpg (181.83 Kb)

    У вересні з України до Польщі виїхало на 73 тис. українців більше, ніж заїхало в країну.

    Як повідомляє аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal із посиланням на дані прикордонної служби Польщі, усього кордон в сторону Польщі перетнуло 840,5 тис., а в сторону України - 767,1.

    Аналітики пояснюють, що така динаміка має цілий ряд причин – українці, що знайшли прихисток в європейських країнах, повертаються до своїх тимчасових домівок після сезону відпусток. Така тенденція була і до повномасштабної війни в Україні, коли трудові мігранти влітку приїздили додому, а восени поверталися на заробітки до Польщі. Бажання воз’єднатися із сім’єю — це ще один важливий фактор. Адже матері з дітьми, які проживають у Європі, повертаються влітку в Україну до своїх чоловіків. За офіційними даними, 59,3% українців, що виїхали з Польщі в Україну у 2022 році — це матері з дітьми.

    Крім того, повторна загроза блекаутів посилила цю динаміку, а спираючись на ситуацію на кордоні у жовтні-листопаді 2022 р. кількість українців, які виїздять з України буде пришвидшуватись до грудня.

    "Ми дійсно очікуємо, що взимку приріст українців у Польщі стане більшим, як це і було минулого року. В довоєнні часи десятки тисяч українців виїжджали з Польщі наприкінці серпня, аби підготувати дітей до школи. Таку динаміку ми спостерігаємо і зараз, але в меншій мірі через те, що багато дітей виїхало за кордон" – сказала директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

    Водночас Польща вже готується до Різдва та Нового року, з чим і відкривається період сезонних робіт. Відбувається активізація європейської промисловості, де традиційно працює багато українців.

    За словами рекрутерів, найпопулярніші вакансії, які не потребують ні знання мови, ні додаткових компетенцій пропонують у сфері логістики, e-commerce, виробництві сувенірної продукції та харчовій промисловості. У середньому, щомісячна заробітна плата на низькокваліфікованих роботах складає 38 — 40 тис. грн. А за даними Євростата, середній робочий тиждень у Польщі складає 40,5 годин.

    Українці укріплюють економіку Польщі
    У другому кварталі 2023 року українці у Польщі витратили 1,77 млрд злотих (14,73 млрд грн), що на 300 млн злотих більше, ніж за аналогічний період минулого року. Частка витрат людей, які приїхали з України у Польщу складає 19,3 % від всієї кількості іноземців.

    Згідно з дослідженнями, левова частка українців працюють, платять податки, поповнюють польський бюджет. За прогнозами на 2023 рік – не менше 6 млрд злотих податків від працюючих українців піде до бюджету Польщі. При цьому, Польща витратила близько $550 млн на виплати українським сім’ям, які виїхали до Польщі, тікаючи від війни. Але з іншого боку, враховуючи кількість працюючих українських громадян, економіка Польщі критично залежить від українців і отримує набагато більше, ніж витрачає.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми