Суспільство, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Бахматов може стати головою департаменту КМДА по боротьбі з корупцією

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Бахматов

    Головою департаменту КМДА по боротьбі з корупцією може бути обраний екс-телеведучий, колишній радник мера Києва та підприємець Максим Бахматов . Його репутація викликає питання – ЗМІ та конкурсна комісія з'ясували, що він не відобразив усі свої доходи у декларації, а також фальсифікував довідки для банку та був фігурантом як мінімум двох кримінальних справ. Сам Бахматов на співбесіді не зміг пояснити процедуру продажу своєї компанії .

    8752_34352a8f44c9e65c7670542da2824b.jpg (43.31 Kb)

    Про це свідчить відеозапис співбесіди Бахматова на посаду у КМДА ( подивитися відео можна нижче на цій сторінці ). Під час цієї співбесіди кандидату поставили питання, на частину з яких він не міг відповісти.

    Зокрема, йшлося про продаж великого активу Бахматова, фінансово проведеного за кордоном, у Німеччині. Ймовірно, це є частка Бахматова в IT-компанії UkrGerman Enterprise (UGE).

    За продаж української компанії податки отримала Німеччина , також на іноземний рахунок було перераховано кошти. Як їх було витрачено і як Бахматов переказав їх на українські рахунки (якщо перекладав), Бахматов пояснити не зміг. Також відеозапис свідчить, що Бахматов не відображав цих даних у декларації про доходи.

    Крім того, Бахматов був фігурантом кримінальної справи за підробку документів . І хоча справа розвалилася, Бахматов зізнався, що він сфальшував довідку про зарплату, щоб отримати кредит у банку.

    "17 років тому, коли виписувалася і довідка, ніхто не міг подумати – ні банк, ні я, маючи на рахунках близько 400 тис. доларів – що колись буде криза, всі почнуть перевіряти все додертися до всього, шукати найменшу якусь якусь історію... У той час робилося як: у вас на рахунках є великі кошти, служба безпеки це знає, вони розуміють усі ризики: "Надайте нам якусь довідку". Якусь довідку я й надав. Так само, як кожен з українців надавав фіктивні довідки до посольств , коли отримували якусь візу, показували, що вони офіційно працюють і так далі"", – розповів сам Бахматов.

    При цьому він мав достатньо коштів для того, щоб придбати нерухомість навіть без кредиту. Але він все ж таки вирішив сфальсифікувати документи і не "світити" відомості про свій стан.

    Про цю сумнівну історію ще 2022 року писав медіа-аналітик Назар Приходько . Він зазначав, що Бахматов, який на той час заснував ГО "Офіс трансформації" і піарився як антикорупціонер, сам за часів Януковича "із задоволенням користувався схематозними благами".

    Так, Бахматова з його підробленою банківською довідкою звільнила від кримінальної відповідальності суддя Тетяна Овсеп'ян у серпні 2014 року. У матеріалах суду йшлося про правопорушення відповідно до ч.3 ст.358 КК України – фальсифікацію документів з метою отримання кредиту у розмірі понад 200 тис. доларів.

    "Судячи зі статті, злочин міг бути скоєний повторно . За це Овсеп'ян повинен дати Бахматову 5 років обмеження або позбавлення волі. Але справу закрили. Цікаво, скільки це йому коштувало?", - писав Приходько.

    Він зазначав, що саме ця суддя закрила розслідування "плівок Вовка" – аудіозапису, який правоохоронці зробили у кабінеті Павла Вовка, голови скандального Окружного апеляційного суду Києва.

    Також Бахматов фігурував у ще одній кримінальній справі . У 2007 році він узяв іпотеку, а в 2021 році продав будинок та земельну ділянку, які були під заставою, начебто з метою уникнути виплати боргу.

    Згідно з судовим рішенням, Бахматов занизив вартість майна у півтора-два рази . "Звичайне шахрайство. Тобто людина роками збагачувалась на схематозі, а доходи прикривала легальним бізнесом", - писав Приходько.

    Таким чином, антикорупційну посаду може обійняти людина із сумнівною чеснотою, досвідом фальсифікації документів, непрозорими активами та участю у кримінальних за плечима. За такої "цікавої" біографії слід очікувати і на відповідний рівень боротьби з корупцією.

    Сам Бахматов під час співбесіди пояснив, що кредит він узяв тому, що йому активно пропонували скористатися боргом. При цьому нібито самі банкіри дали дозвіл фальсифікувати довідку і попередили, що її не перевірятимуть. "Я купив квартиру, довідки роби якісь хочеш. Я сам собі, як генеральний директор, зробив так, як вони сказали. А коли ситуація різко змінилася, сказали, віддавай усі гроші. Я сказав, "чуваки, я не можу віддати всі гроші" "Інший департамент намагався силою змусити мене все віддати. Забігаючи наперед, скажу, що все вже віддано. Але я сам собі виписав довідку, пов'язану з моїм доходом", - пояснив він.

    Він також додав, що свій актив продавав у Німеччині, тому жодних порушень не могло бути. "У Німеччині був продаж і всі податки були сплачені в Німеччині. Я підніму ці дані, як це було зроблено. Ми робили угоду згідно з німецьким законодавством з німецьким нотаріусом, якщо ви проводили угоду в Німеччині з німецьким нотаріусом, то розумієте, що схематозів бути не може", – додав він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми