Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

З якими проблемами стикнулися українці у 2023-му

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: проблеми України

    Три чверті українців вірять, що відбудова країни триватиме близько 10 років, але вважають корупцію найбільшим ризиком у відновленні.

    0129_630_360_1650385381-380.jpg (43.26 Kb)

    Такі дані соціологічного дослідження презентувала Transparency International Ukraine.

    Основні проблеми

    Як і у березні, трьома основними проблемами українці вважають війну (листопад 96%, тоді як березень 98%), корупцію (листопад 88%, тоді як березень — 77%) та руйнування інфраструктури і житла (листопад 82%, тоді як березень — 87%). Страхи війни та руйнувань стали дещо меншими, тоді як корупційні ризики зараз турбують українців, навпаки, на 11% більше.

    Опитані більшою мірою почали перейматися проблемами, пов’язаними з економікою: висока вартість життя та низькі доходи й виїзд працездатного населення з України.

    Водночас внутрішні переселенці у жовтні-листопаді, як і пів року тому, здебільшого планують повернутися додому (березень 62%, листопад 63%). При цьому стало менше тих, хто хоче лишитися у місті, де знайшли прихисток з початку війни. Головними стримувальними факторами повернення додому для ВПО лишаються фактори відсутності безпеки, можливі відключення або відсутність електроенергії та опалення. Однак зараз розвинена інфраструктура (садочки, школи, лікарні) стають менш вагомими мотивами залишатися у місці тимчасового прихистку.

    Як і весною, найбільшим ризиком у відновленні України населення бачить корупцію, причому одразу за двома параметрами: повернення корупційних схем (79%), відсутність контролю та, як наслідок, розкрадання коштів (75%). І на третьому та четвертому місцях українців непокоять великий масштаб руйнувань (65%) та загроза повторення бойових дій (63%).

    Допомога та фінансування

    Від початку повномасштабного вторгнення майже половина громадян (42%) отримувала хоч якусь допомогу. Найбільше таких на Сході — 88%, Півдні — 63% та в Центрі — 25%.

    Головні джерела отримання допомоги, за словами опитаних, — це міжнародні фонди (35%), держава (33%), українські ГО, фонди і волонтери (28%), міжнародні ГО (25%).

    43% українців відзначають вагомий внесок міжнародних донорів у процес відбудови України. Молодь найбільш позитивно оцінює допомогу міжнародних партнерів — передусім через кращу обізнаність.

    В цілому мешканці усіх регіонів позитивно оцінюють вклад міжнародних донорів: Схід (46%), Північ (49%), столиця (50%). Утім у деяких областях люди погано обізнані про участь міжнародних партнерів у відбудові — на Заході не знають про це 47% опитаних, а в Центрі — 43%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми