Суспільство, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

В Україні масово продають фальсифікат ікри: як перевірити

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фалисифікат ікри

    В Україні перед Різдвом та Новим роком вже традиційно активізується продаж фальсифікату ікри. Підробку можна зустріти не лише серед дешевої продукції, а й серед тієї, яка за ціною не відрізняється від справжньої. Однак покупці можуть вибрати якісну червону ікру до святкового столу, якщо дотримуватимуться низки правил.7459_839c9666_e614_437a_ab2e_bdb8fa92e397_1300x820.jpg (31.18 Kb)

    Про це повідомили у Держпродспоживслужбі України. Фахівці з захисту прав споживачів радять українцям при покупці ікри звертати увагу на такі нюанси:

    Місце продажу
    Покупцям радять вибирати великі та бажано мережеві магазини. В них найнижчий шанс зустріти фальсифікат будь-якого продукту, зокрема й ікри. Ще один плюс великих мереж – умови зберігання товарів там контролюються краще, а за терміном придатності стежать ретельніше, ніж у невеликих торгових точках.

    Пакування та маркування
    Держспоживслужба рекомендує купувати ікру у скляних банках, адже в такій тарі не розпочинаються процеси окислення продукту. Не менш важливим є й те, що в прозорій ємності видно саму ікру. А ось від ікри на вагу краще взагалі відмовитися: на ній немає ніякого маркування, продукт могли багаторазово заморожувати та розморожувати, додавати до нього щось і т.д.

    Кришка будь-якої ємності з ікрою має бути проштампована зсередини. Якщо цифри втиснуті всередину або просто нанесені зовні, є ймовірність, що перед покупцем підробка.

    "Візьміть баночку в руки і струсіть. Якщо всередині булькає – краще відмовитися від покупки, якісна зерниста ікра заповнює тару без порожнеч. Зверніть особливу увагу на кришку, вона не повинна проходити під натиском пальців або бути роздутою", – радять фахівці.

    Дата виробництва
    Видобуток червоної ікри ведеться у липні-серпні. Якщо на кришці вказано інший місяць виробництва, це може означати, що солили морожену ікру. Якість такої продукції значно нижча.

    Бляшані банки також потрібно перевірити на цілісність. Якщо ікра у скляній тарі – подивитися, чи не видно плісняви. Адже навіть за нормального терміну придатності ікра могла зіпсуватися, якщо було порушено умови її зберігання.

    Склад
    У складі червоної ікри має бути зазначений її сорт. Найкраще вибирати перший – це гарантує, що в одному банку перебуватиме ікра лише одного виду риби.

    Крім того, слід звернути увагу на кількість солі. Її частка має перевищувати 5-6%.

    Зовнішній вигляд та аромат
    Оцінити продукт за цими показниками, швидше за все, вийде лише після покупки. Але правильний аналіз допоможе уникнути помилок наступного разу.

    "Справжня якісна ікра має бути розсипчастою, мати ядро, бути однорідного кольору і з легким рибним ароматом. Штучну ікру виготовляють з желатину або водоростей, вона жорстка, не має ядра, відрізняється сильним риб'ячим запахом і досить солона до смаку", – зазначають у Держспоживслужбі. .

    Перевірити ікру на справжність можна за допомогою окропу. Так, якщо кинути кілька ікринок у гарячу воду – штучна ікра розчиниться.

    Крім того, потрібно бути особливо уважними до ікри, яку нібито ввозять із Росії. Офіційно такий товар в Україну давно не імпортують. Відтак можна припустити, що навіть якщо ця ікра справжня і дорога, то потрапляє в Україну контрабандою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми