Суспільство, Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Які труднощі виникають у Польщі в українців: опитування

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: біженці, Польща, проблеми

    Через майже два роки війни у Польщі залишаються до 1 млн українських біженців. Багато з них стикаються зі значними труднощами у цій країні.

    7593_153470-1_large.jpg (60.08 Kb)

    Які проблеми виникають у Польщі у втікачів від війни, розповідає reliefweb.int.

    Міжнародний комітет порятунку (International Rescue Committee) дослідив ситуацію та проблеми українських біженців у Польщі. З липня по вересень 2023 року провели опитування 327 біженців у Варшаві, Познані та Катовіце.

    Серед опитаних 73% приїхали до Польщі з дітьми, у 31% домогосподарств один із членів сім'ї мав інвалідність.

    Однією з важливих проблем українських біженців залишається припинення дії PESEL UKR та пов’язаних соціальних пільг. Про таку проблему розповіли 31% респондентів. Водночас частіше стали фіксувати випадки, коли українцям відмовляють у реєстрації статусу PESEL UKR, якщо вони раніше проживали в інших країнах ЄС.

    45% респондентів мали проблеми із доступом до медичних послуг у Польщі. Половина (49%) біженців їздили через це до України.

    Серед причин називалися такі:

    недоступність певних послуг у Польщі і тривалий час очікування — 24%;
    вища якість медичних послуг в Україні - 22%;
    нижчі ціни на послуги і ліки — 20%.
    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
    Найбільш затребувані професії у 2024 році у Польщі
    Також в опитуванні IRC 66% учасників вказали на хоча б один випадок трудової експлуатації чи дискрімінації. Біженці скаржилися на нижчу заробітну плату порівняно з іншими працівниками, погані умови праці та відсутність трудових контрактів. Були повідомлення про примус до зміни контрактів і відсутність компенсації за понаднормову роботу.
    «Масштаби трудової експлуатації величезні. У деяких випадках ми повідомляли про це інспекцію праці», — йдеться у звіті IRC.
    Також багато біженців стикаються з невизначеністю щодо житла і бояться, що залишаться без даху над головою. Самостійно орендують житло лише 52% респондентів, в домах поляків живуть 8,6%, у колективних центрах — 6,7%, у гуртожитках та готелях — 7,6% біженців.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми