Суспільство, Сільське господарство та промисловість, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Фермери ЄС хочуть ще більше обмежень на імпорт з України

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: імпорт з України, фермери ЄС

  Великі фермерські організації Європейського Союзу (ЄС) відкинули план Єврокомісії (ЄК) щодо захисту європейського ринку від "надлишку українських продуктів". Натомість вони почали вимагати запровадити ще більше обмежень на імпорт з України.

  9144_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

  Про це йдеться у спільній заяві шести фермерських організацій ЄС. Під ним підписалися Асоціація переробників птиці та торгівлі птицею в країнах ЄС (AVEC), Європейська асоціація виробників цукру (CEFS), Європейська конфедерація виробників кукурудзи (CEPM), Єдиний голос фермерів та їх кооперативів у Європейському Союзі (COPA-COGECA), Європейський торгівлі яйцями, яєчними продуктами, птицею та дичиною (EUWEP).

  "Якщо запропонований Єврокомісією текст залишиться без змін, економічна стійкість секторів виробництва птиці, яєць, цукру, зерна та меду в ЄС опиниться під загрозою", – зазначено у заяві. Йдеться про те, що ЄК планує не повертати квоти, що діяли до повномасштабної війни з РФ, а ввести механізм захисту від значних обсягів українського імпорту.

  Фермерів насамперед не влаштувало те, що Єврокомісія пропонує встановити нові обмеження лише на ввезення з України м'яса птиці, цукру та яєць. На думку європейських аграріїв, розширювати заборони потрібно й інші перелічені види продукції.

  "Комісія пропонує відновити лібералізацію торгівлі, пропонуючи фермерам ЄС єдине рішення – обмежити імпорт українського птаха, яєць та цукру в середньому до обсягів 2022/2023 року. Проте саме ці обсяги сприяли нинішньому важкому становищу виробників ЄС. Жодних обмежень щодо зерна та меду", – йдеться у заяві.

  В організаціях вважають, що агропродукція з України, яка мала йти транзитом через Європу, натомість нібито "осідає" на європейських ринках. Однак вони не наводять вагомих доказів цього твердження.

  "Цифри важко знайти, але факти очевидні. Багато сільськогосподарських товарів не досягають своїх передбачуваних ринків і натомість, зрештою, конкурують на ринку Європейського співтовариства", – зазначено у заяві.

  За даними фермерів, їхні колеги в Румунії, Болгарії, Польщі, Угорщині та Словаччині "продають свою продукцію за цінами приблизно на 40% нижче за стандартну ринкову ціну – за умови, що вони взагалі зможуть її продати". "Тисячі ферм зіткнулися із безпосередньою загрозою краху", – кажуть аграрії.

  "Ба більше, ця проблема почала торкатися й інших держав-членів ЄС, таких як Франція, Бельгія, Нідерланди, Німеччина та Австрія, де виробники зерна, птиці та цукру зазнають значного тиску", – заявляють фермери.

  Також вони вважають, що українська продукція не відповідає екологічним та соціальним стандартам ЄС. Хоча глава Мінагроподу України Микола Сольський в ефірі телемарафону вже заявляв про інше. Так, за словами Сольського, коли дискусія з цього питання переходить у конструктивне русло, виявляється, що понад 90% європейських норм в Україні дотримано.

  Нагадаємо, з січня 2024 року фермери страйкують не лише у Польщі, а й у багатьох інших країнах ЄС. Протести також відбуваються у Литві, Угорщині, Румунії, Болгарії, Греції, Німеччині, Нідерландах, Бельгії, Франції, Італії та Іспанії. Але насправді головною причиною страйків є не імпорт з України: десь аграрії обурені зростанням цін на пальне чи добрива (Франція), десь – скасуванням пільг (Німеччина), деякі фермери справді виступають проти імпорту (Словаччина), але не лише української, а й навіть з інших країн ЄС.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми