Суспільство, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Новий винахід - "Капсула життя": укриття просто в кімнаті

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: укриття в кімнаті, новий винахід

  В Україні активно обговорюють новий винахід – "Капсулу життя". Це металева конструкція, яку пропонують встановлювати просто всередині квартири для захисту від російських обстрілів. Купити таку можна за ціною від 70 тис. грн.

  7064_bcd66a88bfac6702f02160ee5f720fb5.jpg (35.93 Kb)

  Передбачається, що таке мобільне укриття допоможе вберегтися від осколкових поранень. Скільки коштує "Капсула життя" і які ще нюанси слід знати потенційним покупцям.

  "Капсула життя" – що це і як використовувати

  Винахідником конструкції є киянин Сергій Захрін. Домашнє укриття є металевим коробом, який встановлюється всередині житлового приміщення (квартири або приватного будинку) або в офісі.

  Розміри різняться. Капсула на трьох осіб має габарити близько 2х2x1 метра, а на шістьох – 2х2x1,4 метра. Вага – 750 кг для трьох та 850 кг для шістьох.

  У приміщення конструкцію заносять частинами – у вигляді металевих листів. Вже вдома вони скріплюються болтами. "Капсула життя" має обов'язково кріпитися до несучої стіни будівлі. Захрін запевняє, що така конструкція витримує більше 40 тонн навантаження.

  Сам винахідник наголошує: "Капсула життя" не розрахована на пряме влучення. Втім, вона здатна стримувати уламки внаслідок падіння чи розриву боєприпасів.

  У будь-якому разі рятувальники та експерти наполегливо рекомендують українцям ходити в спеціальні укриття. Інженер-конструктор Дмитро Макогон також попереджає : для гарантій безпеки товщина стіни укриття зі сталі повинна становити понад 9 см, а бетонне укриття – від 33 см.

  "Саме від руйнування, вторинної дії, капсула захистила б. Але саме від первинного, від вибухової хвилі, яка зруйнувала метр бетону – ні. Вона так само легко зруйнує таку капсулу з тонкими листами металу. Її можна назвати деякою альтернативою правилу "двох стін". Так, від уламків вибитого скла, думаю, вона чудово захистить, але не від уламків ракет", – зазначає фахівець.

  Ціна "Капсули життя": скільки коштує укриття і де продається

  Собівартість однієї конструкції на початку 2024 року становить 53 тис. грн, розповідав Захрін. Продаються такі ціни від 70 тис. грн (залежно від розміру).

  ФОП "Захарін С.В." розміщує оголошення про продаж своїх капсул на популярних маркетплейсах. Однак для замовлення пропонується зв'язуватися по телефону або в особистих повідомленнях в Інстаграмі. До речі, той самий ФОП торгує обладнанням для обробки деревини.

  Виробництво поки що не серійне – це лише у планах винахідника. Також Захрін планує виробляти капсули нових розмірів на більшу кількість осіб.

  Але вартість самої капсули – це ще не всі витрати. Сам винахідник радить доопрацьовувати укриття. Наприклад:

  додатково обшити укриття всередині мінеральною ватою та негорючим гіпсокартоном на випадок пожежі;
  розмістити всередині укриття кисневі балони та вогнегасник;
  покласти в укриття набір інструментів, щоб у разі потреби капсулу можна було розібрати зсередини.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми