В Україні супермаркети не мають права зобов'язувати покупців залишати свої речі в камері схову. Водночас якщо речі вже залишили, то магазин несе за них відповідальність. Проте часто супермаркети та магазини вводять клієнтів в оману та стверджують, що "адміністрація не несе відповідальності за речі, що залишені в камері схову".
Про це йдеться в роз'ясненні Держспоживслужби. Так, покупці не зобов'язані здавати свої особисті речі. Це справа добровільна. "Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити доступ споживачів до торговельних об'єктів без здавання на збереження особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється у таких торговельних об'єктах. Працівники магазинів не можуть змушувати покупця при вході в торговельний зал показати придбані в інших місцях товари, а під час виходу – перевіряти правильність чека й оглядати речі покупця", – наголошують у відомстві.
Під час виходу з торговельного залу охоронець може попросити показати сумку. Cам він робити огляд не має права. Тобто покупець має право відмовитись. Оглядати може тільки працівник поліції й лише в тому разі, якщо покупця підозрюють у крадіжці товару.
"Щодо твердження працівників торгівлі, що адміністрація магазину за збереження речей у камерах схову відповідальності не несе, то така заява також не відповідає дійсності... Збитки, завдані поклажодавцеві втратою (нестачею) або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачем: у разі втрати (нестачі) речі – у розмірі її вартості; у разі пошкодження речі – у розмірі суми, на яку знизилася її вартість", – зазначили у відомстві.
Якщо внаслідок пошкодження речі її якість змінилася настільки, що вона не може бути використана за первісним призначенням, поклажодавець має право відмовитися від цієї речі і вимагати від зберігача відшкодування її вартості.