Суспільство, Податки та законодавство, Транспорт та авто, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

В ухилянтів забиратимуть права водія: є кілька винятків

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: мобілізація

    У четвер, 11 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. Більшість — 283 народних депутатів, проголосували «За» законопроєкт про мобілізацію № 10 449.

    4785_154051_159.jpg (55.22 Kb)

    Закон набере чинності через місяць, якщо нардепи його не заблокують або президент не накладе вето. У тексті нового закону передбачаються обмеження в керуванні транспортними засобами для осіб, які ухиляються від мобілізації, а також положення про вилучення авто для потреб армії. Розповідаємо детально, які саме.

    Мобілізація авто підприємств, організацій та громадян: як це відбуватиметься

    У новому законі детально прописане поняття військово-транспортного обов’язку. Це не нове поняття, але саме в новому законопроєкті чітко встановлюються норми та вимоги щодо мобілізації авто. Мета військово-транспортного обов’язку — задоволення потреб наших військових.

    Так, згідно з законом, безоплатному вилученню підлягають автомобілі усіх державних структур, зокрема, органів місцевого самоврядування, залізниці, портів тощо.

    Крім того, приватних підприємств та організацій будь-яких типів, у яких на балансі є транспортні засоби.

    Мобілізувати автомобілі можуть і в простих громадян — за умови, що у їхній власності є понад один транспортний засіб.

    Як визначатимуть, у кого забирати авто, а у кого — ні

    Працюватиме схема так: ТЦК та СП кожної області спільно з Міноборони визначатиме, скільки автомобілів потрібно нашим військовим. Тоді вони відправлятимуть відповідні документи до обласних військових адміністрацій. Зазначимо, що інформацію про наявність авто у підприємств та громадян ТЦК та СП отримають від МЗС.

    Обсяги, типи та навіть марки авто визначатимуть за допомогою Мобілізаційного плану України за нормами, поданими місцевими «військкоматами».

    Мобілізовані транспортні засоби буде заборонено продавати, перереєстровувати, відправляти за межі України чи навіть в іншу область. Протягом 30 діб після демобілізації їх повинні повернути власникам.

    В ухилянтів забиратимуть водійське посвідчення

    У новому законі також прописані обмеження щодо осіб, які ухиляються від мобілізації. Зокрема, їх позбавлятимуть прав керування транспортними засобами. Щоправда, тут є винятки.

    Щоб обмежити людину у праві керування авто, потрібно пройти кілька послідовних етапів. Спочатку ТЦК та СП звертаються до правоохоронців, щоб вони затримали особу і привезли до військкомату. Якщо це неможливо зробити — громадянину присилають відповідну вимогу поштою, рекомендованим листом. На це у ТЦК та СП буде 5 діб. Після того як людина розписалась або не розписалась в отриманні рекомендованого листа, буде 10 днів, щоб піти до ТЦК. Якщо громадянин не з’явився, представники центрів комплектування мають звернутись до суду. На основі ухвали суду виконавча служба обмежуватиме ухилянта у праві керування авто.

    У кого не можуть забрати права

    Є кілька винятків, згідно з якими в осіб, що ухиляються від призову, не зможуть забрати авто. Йдеться про тих людей, у яких офіційно водіння є основним заробітком. Під цю категорію підпадають усі водії, які працюють на підприємства або організації, ФОПи, таксисти.
    Крім того, водійське посвідчення не зможуть забирати в осіб з інвалідністю або у тих людей, які доглядають осіб з інвалідністю 1 та 2 групи, включно з дітьми.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми