У Німеччині перебуває 1,1 млн українських біженців. Це найбільший показник з усіх країн ЄС. Одна з причин, чому українці обирають саме цю країну, – порівняно високі виплати. Однак це призвело до того, що попри дефіцит працівників, лише кожен п'ятий український біженець вирішив працювати.
Одне з найбільших німецьких видань Bild поговорило з українцями, які перебувають у Німеччині. "Німецький центр зайнятості пропонує мені лише просту роботу з низькою оплатою. Скажу відверто: не варто! У мене немає для цього мотивації. Бо якби я працював в Amazon чи інших компаніях за 8 або 9 євро нетто за годину, мені довелося б самому платити за оренду, електрику та воду. Тоді залишилося б надто мало порівняно з 563 євро виплати", – йдеться в повідомленні.
Більшість опитаних біженців навіть не шукають роботу. Їм вигідніше жити за рахунок німецьких платників податків. Зараз у Німеччині проживає 1,1 мільйона українських біженців від війни. Але працює лише кожен п’ятий. Решта отримує допомогу.
Майже в усіх галузях промисловості Німеччини не вистачає працівників. 716 тисяч українських біженців – працездатного віку. Лише 21 відсоток, тобто 113 тисяч українців, мають роботу й платять внески.
"Я розумію, що в Німеччині змінилася думка в політиці та суспільстві, і я повинен йти працювати. Але для цього я повинен спочатку вивчити німецьку мову. Поєднувати мовні курси та роботу важко", – розповідає один із біженців.