Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта, Нерухомість та земля, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Як українці оцінюють свої нинішні умови проживання в ЄС

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: біженці, повернення додому

    Більшість українських біженців за кордоном повністю задоволені або радше задоволені ніж ні своїми нинішніми умовами проживання в новій країні. Додому повернеться в ліпшому випадку половина.

    6939_67744.jpg (.95 Kb)

    Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

    «Більшість опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) скоріше або повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання в новій країні», — сказано в дослідження.

    Утім, з них повністю задоволені - 28%, а решта 38% є скоріше задоволеними. Незадоволені умовами життя — 26% респондентів.

    Серед респондентів 7% стверджують, що вони вже мають громадянство іншої країни, а ще 12% подали документи та чекають на рішення. Не подавали і не планують робити цього — 34%.

    Разом з цим майже половина респондентів (45%) хоч і не подавали документи, але загалом хотіли би отримати громадянство іншої країни.

    Крім цього, автори дослідження запитали у респондентів, за яких умов вони би повернулися в Україну.

    Відносно найбільше респондентів говорили про нормальну роботу критичної інфраструктури (34%) і безпеку (34%). Далі йдуть житлове питання (26%) та завершення повномасштабного вторгнення (26%).

    Дещо менше респондентів говорили про можливість знайти роботу (16%) та умови для дітей відвідувати школу/садок (13%).

    Одне з актуальних питань — яка частка українських біженців зрештою повернуться в Україну.

    «Зрозуміло, що поки тривають масштабні воєнні дії (із невизначеним результатом), будь-які оцінки є орієнтовними та неможливо точно визначити, скільки ж насправді українців повернуться. У цьому опитуванні ми для такої орієнтовної оцінки поєднали відповіді респондентів на розглянуті вище три запитання. Ми відштовхувалися від того, що більш імовірно можуть повернутися ті, хто водночас не має і не подавав документи на громадянство іншої країни, не повністю задоволені умовами життя в новій країні, висловлюють певні умови для повернення (і не відповідають „планую надовго залишатися“)», — пояснюють автори дослідження.

    Відповідно до такого підходу рівно половина респондентів (50%) є тими, хто більш імовірно може повернутися в Україну.

    Нагадаємо, у Євросоюзі тимчасовий захист отримують 4,2 млн громадян України. Кількість українців із таким статусом знижується.

    Країни, які надали прихисток найбільшій кількості українців:

    Німеччина (1 301 790 осіб, 30,9% від загальної кількості ЄС);
    Польща (955 520; 22,7%);
    Чехія (364 375; 8,7%).

    Найбільше зниження зафіксоване у таких країнах:

    Чехії (-20 700; -5,4%);
    Швеції (-9 960; -21,5%);
    Австрії (-9 130; -11,1%);
    Данії (-5 385; -14,5%);
    Польщі (-1 680; -0,2%).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми