Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Яка частка біженців готові повернутися в Україну

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: біженці, повернення додому

    Лише 50% українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії готові повернутися додому за умови безпеки, нормальної роботи критичної інфраструктури, наявності житла та завершення війни. Для 34% респондентів ключовими умовами є безпека і нормальна робота критичної інфраструктури, тоді як 26% наголошують на житловому питанні та завершенні повномасштабного вторгнення.

    08_1472582322_besviz.jpg (.76 Kb)

    Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного у квітні. Згідно з дослідженням, серед основних умов для повернення українських біженців додому 34% респондентів назвали нормальну роботу критичної інфраструктури та забезпечення безпеки.

    Крім того, 26% опитаних зазначили, що повернуться за умови наявності житла та завершення повномасштабного вторгнення. Додатково, 16% акцентували на можливості знайти роботу, а 13% – на можливості дітей відвідувати школу чи садок.

    Соціологи також проаналізували відповіді українців на запитання про їх задоволеність життям за кордоном, умови для повернення в Україну та їх бажання отримати паспорт іншої країни. Висновок дослідження свідчить, що більш імовірно можуть повернутися ті, хто не подавав документи на громадянство іншої країни, не повністю задоволені умовами життя в новій країні та висловлюють певні умови для повернення додому.

    "Відповідно до такого підходу рівно половина респондентів (50%) є тими, хто більш імовірно може повернутися в Україну. Проте враховуючи відповіді респондентів на запитання далі щодо інтересу до України, зазначена оцінка скоріше є оптимістичним сценарієм у поточних умовах", – зазначають у КМІС.

    Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький підкреслив важливість збереження зв’язку з українськими громадянами за кордоном. "Результати опитування, наведеного у цьому пресрелізі, показують, що значна частина українських біженців втрачають (або вже втратили) зв’язок з Україною. На жаль, це було абсолютно очікувано і в будь-якому випадку ми би втратили частину громадян. Проте відкритим лишається питання, яку ж частину громадян можна буде повернути і що є сенс для цього робити", – зазначив він.

    За його словами, з одного боку, держава, українське громадянське суспільство та прості громадяни мають підтримувати контакт з громадянами за кордоном, працювати з ними, зберігати зв’язок та мотивувати повернутися. З іншого боку, українці за кордоном також повинні мати мотивацію повернутися та докладати релевантних зусиль для збереження зв’язку з Україною.

    Дослідження тривало з 20 по 26 квітня 2024 року. Методом онлайн-інтерв’ю було опитано 801 респондента – дорослих громадян у віці 18 років і старше, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року та наразі мешкають у Німеччині, Польщі та Чехії.

    Формально за звичайних обставин теоретична статистична похибка такої вибірки не перевищувала б 3,5%. Водночас соціологи наголошують, що відсутність надійних статистичних даних про кількість і розселення українських біженців, відсутність даних про їх статевовікову структуру і як наслідок, менший інтерес до участі в українських опитуваннях та особливості методу онлайн-інтерв’ю впливають на похибку, і фактична похибка буде дещо вищою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми