Суспільство, Податки та законодавство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

В оформленні паспортів сталися суттєві зміни: що змінилося

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: паспорт, оформлення

    17 червня президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 3709-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном». Через 2 місяці після публікування документу, тобто нині, 19 серпня, зміни, які передбачені цим законом, набрали чинності.

    9642_5c5e2e464d164.jpg (37.61 Kb)

    Розповідаємо, що змінилося в оформленні паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон.

    Що ж змінюється з серпня 2024 року?

    Зменшено вік, з якого громадянин України може звернутися для оформлення закордонного паспорту самостійно — тепер це можна зробити з 14 років (раніше було з 16 років).

    Також тепер уніфіковано вартість оформлення паспорту в разі звернення за кордоном до представництва ДП «Документ» — у таких випадках адміністративний збір буде рівнозначним, що й на території України.

    Якщо особа звертається за оформленням внутрішнього або закордонного паспорту за кордоном — строк його оформлення не має перевищувати 3 місяців.

    Зменшується строк прискореного оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) — до 7 робочих днів (раніше було до 10 робочих днів). В такі ж строки має відбуватися оформлення паспорту вперше.

    Також закріплено можливість одночасного оформлення внутрішнього та закордоного паспорту громадянина України, в такому разі створюється одна заява-анкета.

    Зміни у вартості

    Встановлюється єдиний розмір адміністративного збору в разі одночасного оформлення внутрішнього та закордонного паспорта:
    протягом 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети — 0,3 розміру прожиткового мінімуму, тобто 908,4 грн;
    протягом 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети — 0,6 розміру прожиткового мінімуму, тобто 1 816,8 грн.
    Також за оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін українських паспортів у формі книжчеки чи картки тепер не повинні стягувати державне мито.

    Вводиться оплата за оформлення посвідчення біженця та посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту — тепер адміністративний збір не справляється лише при оформленні таких документів вперше.

    Термін дії документів

    Крім того, змінилися й терміни, на які видаються паспорти — для осіб, які досягли 65 років, паспорт громадянина України картки (ID) оформляється безстроково (раніше — на кожні десять років).

    Для інших категорій терміни не змінилися

    особам, які не досягли 18 років — на 4 роки;
    особам, які досягли 18 років — на кожні 10 років.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми