Банкіри очікували створення середнього класу в Україні до нинішнього часу, однак, за їхніми оцінками, лише 9% населення країни зараз можна віднести до даної категорії.
"Вісім-десять років тому ми розробляли довгострокові бізнес-стратегії роботи на роздрібному ринку. В ті часи люди ходили в банк, щоб отримати зарплату, зробити грошові перекази і відкривати депозити. Кредити вони не любили. Ми розраховували, що сформується середній клас, який буде активно користуватися інтернетом і стане добросовісним позичальником. Але криза 2008 року остудила наші плани", - зазначив голова правління Надра банку Дмитро Зінков на сьомому щорічному Українському банківському форумі, організованому Інститутом Адама Сміта.
За словами банкіра, люди досі бояться кредитів, а середній клас відсутній. "Ті 9%, які ідентифікують себе як середній клас - це невеликий сегмент для 20 банків, які хотіли б працювати на роздрібному ринку", - дійшов висновку Дмитро Зінков. При цьому роздрібний бізнес в його нинішній моделі, додає він, пов'язаний з великими ризиками для банків. Тому фінустанови найчастіше орієнтуються на тих клієнтів, на яких у них відкриті зарплатні проекти. "У такому випадку можливо хоча б оцифрувати ризик, а також забезпечити довгострокові відносини з клієнтом", - говорить пан Зінков.
Додати коментар