Представники світової музичної індустрії незадоволені політикою України щодо захисту прав інтелектуальної власності.
З цього приводу 19 зарубіжних організацій з різних країн світу звернулися з офіційними листами до президента України Віктора Януковича та першого віце-прем'єр-міністра Валерія Хорошковського, повідомляє Українська Ліга Музичних Прав.
Зокрема, йдеться про безлад у сфері захисту авторських та суміжних прав.
"Справа в тому, що в Україні вже півроку немає уповноваженої організації, яка повинна згідно з законом збирати роялті (винагороду) з підприємців за використання музики у публічних закладах (кафе, бари, ресторани, торговельні та розважальні центри, магазини, фітнес клуби тощо)", - зазначається в повідомленні.
"Така ситуація склалася внаслідок дій Державної служби інтелектуальної власності, яка позбавила Українську Лігу Музичних Прав, що представляє такі всесвітньо відомі музичні компанії як Universal Music, Sony Music, Warner Music, EMI Music і працює у цій сфері вже 9 років, статусу уповноваженої, тобто заборонила збирати роялті за публічне використання фонограм в Україні", - наголошується в листі.
Зарубіжні організації колективного управління (ОКУ) звернулися до уряду України з офіційними листами на підтримку Української Ліги Музичних Прав, з якою співпрацюють вже багато років.
Вони вважають рішення Державної служби інтелектуальної власності необґрунтованим та незаконним.
У листі-зверненні підкреслюється, що Ліга визнана у всьому світі і її повністю підтримує музична індустрія, оскільки її діяльність відповідає стандартам Європейського Союзу та Міжнародної федерації фонографічної індустрії.
У той же час, приватна організація "Українська ліга авторських та суміжних прав", зареєстрована Державною службою в 2011 році та створена ТОВ "Технолоджіс Інвестменс груп", "Промінвест-Консалтинг", "Комершл Інновейшнз Груп", "Бізнес-Груп", активно вимагає з підприємців сплати за музику, не маючи статусу уповноваженої.
"До того ж, представники іноземних виконавців не розуміють, кого представляє ця організація, а також на яких умовах збираються та виплачуються отримані кошти", - йдеться в листі.
Такий безлад у сфері захисту інтелектуальної власності викликав обурення у представників музичної індустрії.
Наразі США розглядають петицію щодо виключення України з переліку країн, які мають преференції у торгівлі з США, зокрема, безмитний ввіз ряду товарів, через численні порушення прав інтелектуальної власності, в тому числі.